Ясни са последните проверки на Германия преди Евро 2024

Ясни са последните проверки на Германия преди Евро 2024

Ето срещу кого ще се изправи Бундестима

Германският национален отбор по футбол ще изиграе последните си мачове от подготовката за Евро 2024 срещу Украйна и Гърция, съобщи Германският футболен съюз.

Мачът срещу Украйна ще е на 3 юни в Нюрнберг, а този срещу Гърция четири дни по-късно в Мьонхенгладбах.
Германия е домакин на Евро 2024 и открива участието си на шампионата на 14 юни срещу Шотландия, а Унгария и Швейцария са другите съперници в груповата фаза.

"Украйна и Гърция са два борбени отбора, наскоро имахме трудности с опоненти от този тип“, каза треньорът Юлиан Нагелсман в изявлението на сайта на ГФС.

"Ето защо тези два отбора са точните съперници след предстоящите двубои с топ отбори като Франция и Нидерландия", добави Нагелсман.

Германия играе срещу Франция в Лион в събота и Нидерландия три дни по-късно във Франкфурт.

Украйна и Гърция са участници в плейофите за оставащите три места на Европейското първенство.

Германия завърши наравно 3:3 с Украйна миналата година, а последният им мач срещу Гърция беше победа с 4:2 на четвъртфиналите на Евро 2012.

Германия започва подготовката си за Евро 2024 с лагер на 26-31 май в източната част на страната, преди да се премести в своя базов лагер за турнира в Херцогенаурах, като мачовете срещу Украйна и Гърция са част от тази финална фаза на подготовката.

"Последните мачове преди старта на турнира винаги са нещо специално. Отборът е в разгара на подготовката си, всеки един играч се бори за мястото си в отбора и националният селекционер може да изпробва последните детайли“, каза спортният директорът Руди Фьолер.

Гърция победи Шотландия в страхотна драма (ВИДЕО)

Южните ни съседи бяха напът да пропилеят аванс от 3:0

ОБЗОР: Косово надви 10 от Словения и си гарантира баража за Мондиал 2026 (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Дания се провали срещу Беларус за 2:2

Швейцария с решителна крачка към Мондиал 2026 (ВИДЕО)

“Кръстоносците” победиха Швеция с 4:1 у дома

Гебриел стресна Арсенал

Арсенал претърпя сериозен страх от контузия, след като защитникът Габриел накуцвайки напусна приятелския мач на Бразилия срещу Сенегал с 2:0 на стадион „Емирейтс“ в Лондон.

Монтела след мача с България: Не е лесно да печелиш срещу такъв отбор

Селекционерът на Турция Винченцо Монтела беше доволен от победата на своя отбор с 2:0 над България

Джейми Карагър: Манчестър Сити няма как да е по-голям от Юнайтед

Бившият защитник на Ливърпул и телевизионен коментатор Джейми Карагър сравни статуса и популярността на Манчестър Сити и съгражданите от Юнайтед

Младежите на Шотландия биха Гибралтар преди домакинството си на България

Шотландия победи с 2:0 като гост Гибралтар в среща от квалификациите за Европейско първенство по футбол за младежи до 21 години. Двубоят бе от група „B“, където е и състава на България. 

Нападател на Испания се изкачи на 9-о място сред вечните голмайстори

Испанският нападател Феран Торес отбеляза 23-ия си гол за националния отбор. Футболистът на Барселона вкара при победата с 4:0 над Грузия в квалификациите за Световното първенство през 2026 г. Торес записа 52-ия си мач за Испания.

Австрия се поизпоти за победата срещу Кипър

Австрийците все по-близо до официализиране на класирането си за Мондиал 2026