Йодегор: Възстановяването е трудно

Йодегор: Възстановяването е трудно
Източник: БГНЕС

Капитанът на Арсенал Мартин Йодегор разкри специалната техника, която използва, за да ускори възстановяването си след контузията, която претърпя

Норвежкият полузащитник получи травма в рамото в мача срещу Лийдс по-рано през сезона, която отново се влоши при домакинската победа над Нотингам Форест.

Проблем с лявото коляното, получен в двубоя срещу Уест Хям, обаче, извади Йодегор от игра от началото на октомври. Футболистът издържа само 30 минути при победата с 2:0 и не се очаква да се завърне в игра до края на ноемврийската пауза за националните отбори.

Преди скорошната победа на "артилеристите" над Атлетико Мадрид в Шампионската лига Мартин Йодегор разкри как протича възстановяването му, докато се стреми към завръщането си в игра.

"Рехабилитацията върви добре. Имах няколко дни почивка след мача с Уест Хям, защото не можех да върша много работа и така или иначе трябваше да оставя коляното си да почива. Затова отидох в Норвегия. Вече се върнах и работя всеки ден, за да поддържам физическата си форма, както и да се опитвам да излекувам контузията, така че в момента дните ми са натоварени. Започнах да се движа повече и вече тичам на антигравитационната машина. Трудна работа е, но е хубаво да усещаш този прогрес – дава ти повече мотивация", заяви норвежкият национал, цитиран от Goal.com.

Антигравитационните бягащи пътеки позволяват на пациентите да се движат без болка, като едновременно с това възстановяват и изграждат мускулна сила, обхват на движение, баланс, функция и физическа форма.

Пламен Андреев с победен дебют за Дебрецен в Европа (ВИДЕО)

Българският вратар Пламен Андреев направи официален дебют за Дебрецен при победата с 1:0 над Пюник Ереван в първи мач от втория квалификационен кръг от Лигата на конференциите

ПАОК без Десподов победи Динамо (Киев) в мач с пет гола (ВИДЕО)

Отборът на ПАОК взе аванс срещу Динамо (Киев) след победа като гост с 3:2 в първия мач от втория предварителен кръг на Лига Европа

Удар за Барселона: Де Йонг е аут с тежка контузия

Полузащитникът на Барселона Френки де Йонг няма да играе поне няколко месеца заради контузия в коляното, съобщиха от Барселона

Нюкасъл уреди заместника на Тонали

Нюкасъл Юнайтед е договорил трансфера на полузащитника на Монако Аладжи Бамба, съобщава журналистът Фабрис Хоукинс, цитиран от Фабрицио Романо

Официално: Манчестър Сити представи рекордната си покупка

Англичанинът пристига на “Етихад” с договор за пет години

Кристъл Палас и Челси в преговори за втори защитник

“Орлите” търсят заместник на Максенс Лакроа, който си очаква да премине при “сините”