Юнайтед би Барнзли с 2:0 като гост без Бербатов и компания

Юнайтед би Барнзли с 2:0 като гост без Бербатов и компания

Уелбек и Оуен донесоха успеха на "червените дяволи" за "Карлинг Къп", Гари Невил с червен картон.

Носителят на „Карлинг Къп” за 2009 година Манчестър Юнайтед ще продължава да защитава отличието си и след 4-ия кръг на тазгодишната надпревара.

Играчите на Алекс Фъргюсън успяха да спечелят трудната си визита на Барнзли с 2:0 и продължават в ¼-финалната фаза. Въпреки че шотландският специалист бе дал почивка на голяма част от титулярите си, сред които и Димитър Бербатов, резервите на „червените дяволи” показаха добра игра и успяха да пречупят коварните „песове” на техния „Оукланд”.

В атака за Юнайтед започнаха Майкъл Оуен и Федерико Македа, а в халфовата линия личаха имената на Рафаел, Андерсон, Дани Уелбек и лятната покупка Габриел Обертан. Още в 6-ата минута на мача резултатът бе открит.

Андерсон центрира от ъглов удар на близката греда и Уелбек порази мрежата на Люк Стийл. След гола младият футболист изрази радостта си по подобие на най-добрия лекоатлет в света Юсейн Болт.

Барнзли не се отчая от този момент в мача и футболистите на тима тръгнаха смело към вратата на Бен Фостър. Най-деен от домакините беше бившият нападател на Локомотив (София) Даниел Богданович.

Резултатът до почивката остана непроменен. В 59-ата минута Майкъл Оуен показа голямата си класа. Английският нападател се справи с четирима защитници на „песовете” и с прецизен изстрел направи 2:0.

Само 5 минути по-късно обаче „червените дяволи” останаха с човек по-малко на терена. Капитанът Гари Невил влезе остро в краката на Арън Хамил и главният съдия Крис Фой му показа пътя към съблекалните.

До края на мача домакините имаха няколко много добри положения за гол, но Фостър запази мрежата си суха.

В добавеното време фенове на домакините нахлуха на терена и все пак успяха да пронижат Фостър. Резултатът за статистиката обаче остана 2:0 за Юнайтед.

 
 
Белингам и Камавинга са близо до завръщане в стартовия състав на Реал Мадрид

Двамата се възстановиха от контузии

Киву: Трябва да си върнем гордостта

Интер гостува на Аякс в Шампионска лига

Чеферин и шефът на ФИФПро с общо мнение за натоварния календар

Съвместното им изявление дойде след критиките на треньора на Барселона Ханзи Флик

Ковач: Искаме да покажем, че имаме качеств

"Имаме добър състав", каза треньорът на Борусия Дортмунд

Румениге похвали новия формат на Шампионска лига

"Като футболен фен съм впечатлен", каза той

Хуан Мата с нов отбор в Австралия

Испанецът напусна тима на Божидар Краев

Дибала отново се контузи

Нападателят на Рома Пауло Дибала се контузи в мача от Серия А срещу Торино (0:1) и ще отсъства 1-2 седмици, съобщава Gazeta Express.

В Испания: Еспаньол би с човек по-малко и се изравни с Барселона (ВИДЕО)

Майорка стигна до частичен обрат, но остана без победа в Ла Лига

Серия А: Дженоа взе точка в Комо с гол в добавеното време (ВИДЕО)

Червен картон в края помогна на гостите и резерва вкара за крайното 1:1