Юрген Клоп доволен, че Ливърпул спечели предсрочно групата си в Лига Европа

Юрген Клоп доволен, че Ливърпул спечели предсрочно групата си в Лига Европа

Вижте подробности

Да спечелят групата си в турнира Лига Европа е много важно за Ливърпул, обяви мениджърът на клуба Юрген Клоп. "Червените" съсипаха снощи австрийския ЛАСК (Линц) с 4:0 в петата си среща и дръпнаха с 4 точки пред 2-ия Тулуза. А този убедителен успех ще подготви футболистите психологически за натоварената програма, която им предстои. А гарантираното 1-о място в група Е означава, че Ливърпул прескача плейофа в турнира през февруари и така ще изиграе един кръг.

"Ние сме на върха в класирането и това не може да се промени. Това е добре, много важно в натоварената, крайно натоварена програма, която ни очаква през декември", каза още Клоп.

И също така добави, че позитивите от този успех са доста. А единствената лоша новина е, че не са затворили мача доста по-рано. "Представянето ни беше наистина добро като футбол на терена. Също така никой не се контузи. Всичко е наред", заяви още Клоп.

Следващата среща на тима му е с Фулъм във Висшата лига в неделя, следвани от визити на Шефилд Юнайтед и Кристъл Палас. Те завършват европейската си кампания във втория турнир на УЕФА с гостуване на белгийския Унион Сен Жилоаз, където вероятно ще даде шанс на футболисти с малко минути на терена. И въпреки че Лига Европа е едно ниво под Шампионската лига, Клоп заяви, че той и футболистите му са готови да стигнат възможно най-далече.

"За съжаление, кариерата ми не е такава, каквато бих искал аз да избирам като евентуално развитие. Трябва да взема това, което ми се изправи на пътя. В което и състезание да играем, то това се превръща в най-важното състезание за нас. Както сега в неделя играем мач от Висшата лига на Англия и това веднага се превръща в приоритет номер 1 за нас, определено и категорично", обясни още Клоп.

Ювентус успя да вземе крехък аванс срещу ПСВ в Торино (ВИДЕО)

Ювентус победи ПСВ Айндховен с 2:1 в първи мач между двата има от плейофите на Шампионската лига

Реал Мадрид обърна Сити в последната минута на "Етихад"(ВИДЕО)

Реал Мадрид победи Манчестър Сити с 3:2 в драматичен първи мач от елиминациите в ШЛ

Лийдс отнесе Уотфорд с 4:0, Груев с цял мач (ВИДЕО)

Лийдс е вече на пет точки преднина пред втория Шефилд в Чемпиъншип, след като победи категорично Уотфор с 4:0

Компани очаква "специална вечер" в Глазгоу

Треньорът на Байерн (Мюнхен) Венсан Компани сподели очакванията си за предстоящия сблъсък със Селтик от Шампионската лига

Феновете на Сити с огромен плакат срещу Винисиус: Престани да хленчиш

Феновете на Манчестър Сити издигнаха много провокативен банер на трибуните на „Етихад“ преди началото на мача срещу Реал Мадрид от Шампионска лига

Консейсао: Нещата се променят бързо

Старши треньорът на Милан – Серджо Консейсао, говори на пресконференция преди първия плейофен мач срещу Фейенорд в Шампионска лига

ПСЖ се разходи за 3:0 над Брест и вече мисли за 1/8-финалите (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен вече гледа към осминафиналите в Шампионска лига

Милан пуска жалба за съдийството срещу Емполи

Директорът на Милан Златан Ибрахимович предяви претенции към съдиите след мача с Емполи

Барселона иска Гьокереш за заместник на Левандовски

Шведският нападател е оценяван на 65 милиона евро