Юве се класира на осминафиналите след скромна победа над Манчестър Сити (ВИДЕО)

Борусия М`Гладбах удари Севиля у дома и завърза битката с испанците за третото място

Ювентус се наложи с минималното 1:0 над Манчестър Сити в двубой от група D на Шампионска лига, като по този начин си осигури класирането на осминафиналите. Единственото попадение в срещата падна в 18-ата минута, а негов автор бе Марио Манджукич. Сити остава на втора позиция с 9 точки и също ще участва във фазата на директните елиминации.

Гостите първи имаха възможност да открият резултата, но Фернандиньо стреля неточно в 5-ата минута. Десет по-късно отново бразилецът бе на добра стрелкова позиция, но стреля над вратата.

В 18-ата минута атака Погба организира бърза контра за домакините, премина през няколко футболиста на Сити и пусна към Алекс Сандро, който бързо центрира в наказателното поле, където Манджукич засече в движение и прати топката в мрежата на Джо Харт за 1:0.

Нов опасен удар на Манджукич бе спасен от Харт в 28-ата, а Буфон трябваше да показва класа минути по-късно след далечен шут на Туре.

Сити подложи домакините на натиск в последните минути на първото полувреме, но отбраната на „бианконерите” не се пропука и запазиха преднината си от гол на почивката.

Високото темпо се запази и през втората част и положения не липсваха и пред двете врати.

Буфон показа невероятен рефлекс в 53-ата, след като Фернандиньо насочи топката към долния ляв ъгъл на вратата, но стражът на домакините успя да отклони в гредата, след което улови.

Мората пропусна да удвои преднината на Юве в 55-ата. Испанецът получи неочакван подарък от отбраната на Сити и излезе отдясно сам срещу Харт, последва техничен прехвърлящ удар, но кълбото се отби в страничната греда.

Десет минути преди края на редовното време Де Бройне проби отдясно и центрира по земя към Стърлинг, който на метри от вратата насочи изключително неточно топката в бранител, след което гостите спечелиха само корнер.

Резултатът се запази и Юве оглави класирането с 11 точки, а Манчестър Сити остава на второ място с 9, като и двата тима са сигурни осминафиналисти.

В другия двубой от групата Борусия М`Гладбах би категорично с 4:2 Севиля и прати испанците на последно място в групата, като в оставащия мач ще се реши кой отбор ще продължи в турнира Лига Европа.

Домакините бяха по-настоятелни в атака през първата част и усилията им бяха възнаградени в 29-ата минута. Джака стреля на метри от големия пеналт, като ударът му се превърна в голова асистенция за Щиндъл, който изскочи зад отбраната и с точен удар разпечата вратата на Севиля.

В 68-ата Джонсън с блестящ удар покачи на 2:0, а десет минути по-късно Рафаел направи резултата класически. Севиля стигна до попадение в 82-ата след технично изпълнение на Витоло, но надеждите на испанците за нещо повече бяха попарени минута по-късно, когато Щиндъл се разписа за втори път.

Крайният резултат 4:2 бе оформен от Банега след точно изпълнена дузпа в добавеното време.

ОБЗОР: Байер би Рома в Лига Европа и остана непобеден (ВИДЕО)

Марсилия и Аталанта с 1:1 във Франция

ОБЗОР: Дъжд от голове в полуфиналите на ЛК (ВИДЕО)

Олимпиакос би Астън Вила с 4:2, Игор Тиаго вкара на Фиорентина, но Брюж загуби

Челси пак би Тотнъм в дербито, този път с 2:0 (ВИДЕО)