Заради расизъм затварят част от стадиона на Атлетико

Заради расизъм затварят част от стадиона на Атлетико

Вижте подробности

Испанската футболна федерация нареди на Атлетико Мадрид частично да затвори южната си трибуна на стадиона за два мача, след като играчът на Атлетик Билбао Нико Уилямс беше обиждан на расистка основа в съботния мач от Ла Лига.

Реферът Хуан Мартинес Мунуера спря двубоя в 36-ата минута като част от протокола на Ла Лига срещу расизма, след като чу расистки обиди, насочени към 21-годишния испански национал, който е роден в Памплона, но родителите му са от Гана.

Атлетико също беше глобен с 20 000 евро, но от клуба имат 10 дни да обжалват санкцията.

От федерацията казаха, че затворената зона на трибуните е съобщение против расистки, ксенофобски и нетолерантни действия във футбола и подкрепа за честната игра.

Няколко минути след като беше обиждан, Уилямс вкара гол и изтича пред южната трибуна, потупвайки ръката си по отношение на цвета на кожата си.

След мача, който Атлетико спечели с 3:1, той каза пред DAZN: "Знам, че навсякъде има глупави хора, но това трябва да се промени. Трябва да продължим да се борим".

Леванте-Виляреал е отложен, заради лошо време

Мачът между Леванте и Виляреал от 16-ия кръг в испанската Ла Лига беше отложен заради лошо време, информира местният вестник „Марка“

ОФИЦИАЛНО: Реал Сосиедад се раздели с треньора си

Реал Сосиедад уволни треньора Серхио Франсиско, след като тимът записа трета поредна загуба в Ла Лига и е на точка от зоната на изпадащите

Таре: Менян не е искал 8 милиона заплата

Спортният директор на Милан Игли Таре отрече слуховете, че капитанът на тима Майк Менян е поискал годишна заплата от 8 млн. евро, за да поднови изтичащия си договор с клуба

Гьозтепе се утвърди в топ 4 в Турция след нова победа

Отборът на Станимир Стоилов надви Газиантеп като гост

Милан обърна, но не победи Сасуало (ВИДЕО)

Нова грешна стъпка за “росонерите” на “Сан Сиро”

Отложиха мач от Ла Лига заради проливен дъжд

Очаква се официално насрочване за срещата между Леванте и Виляреал

Гончаренко поема Беларус

За последно специалистът води Пари НН

Артета: Ужасно представяне в защита

"Нивото на игра беше далеч от необходимото", каза мениджърът на Арсенал

Спалети: Никой няма да ме убеди, че тези футболисти не са добри

"Приех тази роля, защото вярвам в нея", каза треньорът на Ювентус