Защитник на Арсенал аут до края на сезона

Защитник на Арсенал аут до края на сезона

Арсенал потвърди, че защитникът Такехиро Томиясу ще пропусне остатъка от сезона след операция на дясното коляно

26-годишният Томиясу се включи само веднъж през този сезон след контузията, която получи преди началото на кампанията. И "артилеристите" разкриха, че японският национал сега ще се сблъска с продължителен период извън терените.

Арсенал претърпя редица проблеми с контузии този сезон, като Кай Хаверц и Габриел Жезус са аут до края на сезона, а Букайо Сака и Габриел Мартинели също са извън игра в момента.

"Такехиро Томиясу претърпя успешна операция на дясното коляно. Въпреки първоначалната хирургична процедура през август, последвана от връщане към пълноценна тренировка и участието му като резерва в домакинския ни мач от Висшата лига срещу Саутхемптън през октомври, Томи продължи да има проблеми с коляното, което доведе до допълнителна коригираща хирургична процедура. Сега Томи ще започне своята програма за възстановяване и рехабилитация, която се очаква да приключи към края на тази година", се казва в изявлението на Арсенал.

"Претърпях операция на коляното преди няколко дни и вече започнах рехабилитацията си, за да правя отново това, което обичам най-много. Това със сигурност е най-трудният период в моята кариера и ще продължи още малко, но няма да се откажа. Благодаря ви за подкрепата и ще се видим скоро на стадиона", написа Томиясу в социалните мрежи.

Арсенал е втори във Висшата лига, на седем точки зад лидера Ливърпул и ще играе срещу Уест Хечям на Емирейтс в събота.

Снимка: БГНЕС

Гръм в Испания: Селта подчини 9 от Реал на „Бернабеу“(ВИДЕО)

Резерва на гостите, травма на Рюдигер и 2 червени картона допълниха кошмара на Белия балет

Наполи е на върха в Серия А, Хойлунд отчая Ювентус (ВИДЕО)

Нападателят вкара и двата гола за успеха с 2:1 в дербито на XIV кръг

Байерн срещу РБ Лайпциг в осминафиналите за Купата на Германия

Херта (Берлин) ще се изправи срещу Фрайбург

Хартс удари Селтик в дербито за върха в Шотландия (ВИДЕО)

Нанси дебютира с поражение начело на "детелините"

Росен Божинов с 90 минути за Анверп при класика срещу Генк

Родният национал се представи на ниво

Джаспър пропусна дузпа и Железничар загуби като гост (ВИДЕО)

Въпреки това той изигра пълни 90 минути, докато Христо Иванов въобще не бе в групата за мача

В Тотнъм притеснени за Удоджи и Коло Муани

Победата над Брентфорд беше първи домакински успех на тима във Висшата лига от 16 август насам

ПАОК с трети пореден успех в Гърция, Десподов влезе като смяна (ВИДЕО)

Отборът на българина би Арис с 3:1

Еспаньол влезе в топ 5 на „Ла Лига“(ВИДЕО)

След минимална победа у дома над Райо Валекано