"Жълтата подводница" изплува от зоната на изпадащите (видео)

"Жълтата подводница" изплува от зоната на изпадащите (видео)

Виляреал се наложи с 3:1 над Гранада

Отборът на Виляреал постигна изключително важна победа в борбата си за оцеляване, след като тази вечер се наложи с 3:1 над новака Гранада. Срещата се игра на стадион "Ел Мадригал" и бе от програмата на 22-ия кръг на испанската Ла Лига.
 
Новаците завършиха двубоя с 10 човека, след като Диаките си изкара втори жълт картон в 88-ата минута.  
 
Двубоят започна малко по-добре за гостите, които в хода на двубоя разчитаха основно на контраакции, за да затруднят противника. Игало и Рико имаха изгодни положение в самото начало, но ударите им не намериха целта. 
 
Така се стигна до 15-ата минута, когато при първия си удар към вратата на гостите Виляреал излезе напред в резултата. Тогава Кани намери Рубен в малкия пеналт, а последният не сбърка отблизо за 1:0. 
 
До края на полувремето Гранада опита да отговори на предизвикателството, ала Рико и Жара шутираха неточно. 
 
Втората част стартира с много бърза игра от страна и на двата отбора и хубав шанс за Валеро, чийто изстрел обаче бе спасен от стража на гостите. 
 
Така дойде 48-ата минута, когато гостите успяха да възстановят статуквото, след като Лопес засече с глава центриране на Мартинс за 1:1. 
 
След гола домакините вдигнаха веднага оборотите и в 64-ата минута Камуняс центрира в малкия пеналт на Гранада, където Валеро засече, давайки нова преднина на "жълтата подводница". 
 
Натискът на Виляреал продължи и след този гол и в 73-ата минута мачът бе решен в полза на домакините, след като Жулио Сезар си вкара злощастен автогол. 
 
В 88-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко, след като Диаките си изкара втори жълт картон. 
 
След успеха Виляреал изплува от зоната на изпадащите и в момента се намира на 14-о място с актив от 26 точки, на 3 от позицията, което заемаше до момента. Гостите от Гранада пък са 16-и с 25 пункта. 
СЛЕД МНОГО БИТКА: Левски - АЕК 0:0 (ВИДЕО)

Всичко ще се реши в Атина

Откриха труп на стадиона на английски отбор

Представителят на Чемпиъншип - Чарлтън Атлетик, потвърди с официално съобщение, че на стадион "Дъ Вали", където отборът играе домакинските си мачове, е било открито тяло на починал човек

Мусиала обясни на какво се дължат проблемите му

Звездата на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала излезе с официална позиция, след като във втори пореден мач колабира на терена

Родри: Барселона беше първият ми избор

Най-новото попълнение на Барселона Родри веднага беше представен пред местните медии след обявяването на трансфера си от Манчестър Сити

Притеснително: Мусиала колабира във втори пореден мач на Байерн (ВИДЕО)

Притесненията около състоянието на футболиста на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала нарастват

НА ЖИВО: Левски - АЕК 0:0, греда за гостите (ВИДЕО)

Следете тук развитието на мача