1052 лева събраха казанлъчани в благотворителен турнир

1052 лева събраха казанлъчани в благотворителен турнир

Kметът Галина Стоянова дари отделно лични 1000 лева за лечението на болно момче

На благотворителния футболен турнир бяха събрани общо 2052 лева, организиран от Общински младежки съвети Община Казанлък в подкрепа на Пламен Начев, съобщиха от пресцентъра на общината. Благотворителната кампания събра от участници и зрители 1052 лева, а кметът Галина Стоянова даде старт на инициативата с лично дарение от 1000 лева.

Въпреки проливния дъжд, 20 отбора се състезавах на стадион „Севтополис” на 27 май.

В благотворителната инициатива се включиха отбори на Общински съвет, Общинска администрация, на населените места в общината, включително и „Тунджа” – Павел баня. Срещите се играха в две части по 10 минути, на директна елиминация.

На финала „Овощник сити“ победи отборът на Районно управление „Полиция” -Казанлък“ с 4:2. На трето място останаха момчетата от отбора на „Леваците“, а четвърти се класира тимът на „М+С Хидравлик“.

Пламен Начев се нуждае от операция на гръбначния стълб за поставяне на импланти на прешлените и за възстановяване на лявата ръка, която е трудноподвижна. Състоянието на момчето се влошава с всеки изминал ден. 18 000 лева са необходими на Пламен да бъде опериран в болница „Токуда”. Семейството му е социалнослабо и няма възможност да осигури тези средства, а операцията е наложителна, защото заболяването на момчето бързо се задълбочава.

Община Казанлък стартира благотворителната акция за младежа още по Коледа с инициативата на кмета Галина Стоянова. След това младите хора на Казанлък изработиха мартенички, като средствата от тяхната продажба дариха на момчето. Пламен бе подкрепен и от българки, живеещи в Чикаго. За съжаление обаче средствата, необходими за операцията, все още не са събрани.