СНИМКИ: Републикански шампион награди малките карнобатски футболисти

СНИМКИ: Републикански шампион награди малките карнобатски футболисти

Патрон на спортния карнавал, който изпълни до краен предел градския стадион, бе кметът Георги Димитров

Карнобат бе домакин на втория кръг от областното първенство по футбол за деца „Мини Шампионска лига”. Негови организатори бяха ДФК „Звездичка” и община Карнобат. Победителите при учениците и детските градини се класираха за финалите в Бургас.

Патрон на спортния карнавал, който изпълни до краен предел градския стадион, бе кметът Георги Димитров. Малцина знаят, че той е републикански шампион по лека атлетика. Че спорта му е слабост бе видимо от самото начало със звученето на химна „Мила Родино”, до финалните акорди с награждаването на малчуганите и техните преподаватели.

„Това, което видях, ми напълни очите. Радостен съм, че за около половин година децата в ранна възраст са усвоили футболни умения които са присъщи за по- големите. Явно се работи правилно с тях и те се социализират в обещаващи темпове” каза Димитров който получи плакет, грамота, флагче на „Звездичка” и медал за доверието си към продуктивната футболна школа.  Близо стотината участвали деца си заслужиха наградите, след като се раздадоха на воля пред своите най- верни фенове по трибуните и клубния талисман „Звездичко”.

Преди същинските мачове, организаторите заложиха на забавни игри- еквивалент на „Бързи, смели, сръчни”. На порции, те включваха надпревари по: бягане по норматив между малки и големи конуси, бягане и отправяне на удар с крак за точен мерник, подскачане и придвижване с надуваеми топки между изкуствени препятствия, хокей на трева с детски бухалки в ръка и др. Този вид игри са част от методиката за обучение в развитите европейски страни.

Футболният сблъсък при детските градини бе изключително оспорван и атрактивен като с първото място се поздравиха възпитаниците на „Вълшебство”. Те получиха и най- голямата купа от спортния карнавал. Освен момчетата, очароваха и малките дами които по нищо не отстъпваха на връстниците си върху зеления килим. 

Така Карнобат доказа, че разполага с многобройни футболни дарования които ако продължават да израстват в същите темпове, с право техните родители ще се гордеят много с тях. Някои от тях участваха пълноценно в игри, като победителите в тях занесоха вкъщи футболна топка.

Спортът по телевизията днес

Вижте какво можете да гледате

Лудогорец и ЦСКА в епичен финал за Купата на България: Големият сблъсък идва с изненада от Палмите

Сезонът в българския футбол навлиза в своята кулминация.

Спортът по телевизията днес

Вижте какво можете да гледате

8888.bg подарява ВИП музикално изживяване на своите най-лоялни потребители

Вижте подробности

Здрав бой в Билбао между фенове на Тотнъм и Юнайтед (ВИДЕО)

80 000 привърженици щурмуват финала

Спортът по телевизията днес

Вижте какво можете да гледате

"Феникс на доброто", застава зад муай тай шампионката Мартина Гордиенко с дарение от 5000 лева

Средствата ще подпомогнат подготовката и участието ѝ в предстоящи международни състезания

Спортът по телевизията днес

Вижте какво може да гледате

Спортът по телевизията днес

Вижте какво можете да гледате