18 инчовите гуми не допринасят с нищо за Ф1

18 инчовите гуми не допринасят с нищо за Ф1

Окончателните правила за 2021 трябва да бъдат обявени в края на октомври

Председателят на Асоциацията на пилотите от Ф1 Алекс Вурц критикува въвеждането на 18-инчови гуми от 2021. Аргументът на Вурц е, че новите колела се налагат от чисто маркетингови подбуди, и не допринасят с нищо за състезателите.
 
Окончателните правила за 2021 трябва да бъдат обявени в края на октомври, но решението за увеличение на диаметъра на гумите вече беше посрещнато с одобрение от всички. Предложението дойде от единствения доставчик във Ф1 Пирели, а джантите и гумите бяха тествани миналия месец на пистата "Пол Рикар" от Сергей Сироткин с Рено.
 
"Взимат се комерсиални решения, които водят до дисбаланс" коментира Вурц. "Ето например 18-инчовите гуми. Пилотите не са щастливи от този факт, защото новите колела натоварват още 25-27 кг само заради финансов интерес. Нищо не допринасят за пилота." Не е тайна, че 18-инчовите нископрофилни гуми са тренд в автомобилната индустрия като цяло.
Формула 1 с три нови спринта през 2026г.

От Формула 1 обявиха календара за спринтовите състезания през 2026 г., които ще бъдат 6 на брой

Хамилтън: Кадилак направи правилния избор за пилоти

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън похвали отбора на Кадилак за избора му на пилоти за неговият дебютен сезон във Формула 1

Шефът на Макларън обясни размяната на Монца между Пиастри и Норис

Главният изпълнителен директор на Макларън Зак Браун коментира лаконично размяната на позициите на пилотите на тима в Гран При на Италия на “Монца” в неделя

Напрежението в Макларън не е стигнало след объркването на Монца

Макс Верстапен се върна на най-високото стъпало на подиума с убедителна светкавична победа от старта до финала в Монца, но след състезанието всички говореха за вътрешните напрежения в отбора на Макларън

Никола Цолов говори сред свои снимки в галерия Good Point

Автомобилната звезда със специална пресконференция на 16 септември в София

Хамилтън най-накрая е бил доволен от колата на "Ферари"

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън за втори пореден ден заяви, че е доволен от колата на Ферари на „Монца“

Формула 1: Верстапен ликува на „Монца“(ВИДЕО)

Нидерландецът спечели Гран при на Италия във Формула 1

Люис: Страхотно е да си на Монца като пилот на Ферари

Хамилтън завърши 5-и в квалификацията, но ще стартира от 10-а позиция

Ферстапен спечели квалификацията на "Монца"

До нидерландеца ще застане Ландо Норис