Алекс Вурц повежда свой отбор във Формула 1

Алекс Вурц повежда свой отбор във Формула 1

Бившият пилот във Формула 1 Алекс Вурц в най-скоро време може да се завърне в „кралските гонки” като ръководител на австрийския състезателен тим Суперфунд

Бившият пилот във Формула 1 Алекс Вурц в най-скоро време може да се завърне в „кралските гонки” като ръководител на австрийския състезателен тим Суперфунд.


Бившият пилот на Бенетон и Уилямс разкри, че Суперфунд е поредният отбор подал заявка за участие в сезон 2010 на Формула 1. Тимът е финансиран единствено от австрийският бизнесмен Кристиян Баха, който планира да използва поръчкови двигатели от именитата британска компания Козуърт. Въпреки това Вурц отбеляза, че успехът на кандидатурата им ще зависи единствено от широко дискутирания статут на техническия и финансов регламент за следващата година.

Президентът на ФИА Макс Мозли и обединението на отборите ФОТА, което с представлява всички тимове на решетката с изключение на Уилямс, все още водят преговори относно скандалния правилник.

Основният препъникамък пред намеренията на Мозли и Бърни Екълстоун е нежеланието на участниците да приемат бюджетния таван от 40 милиона лири за състезателна дейност. Това, от друга страна е цифрата, която даде кураж на много преди това отхвърлени кандидати да опитат късмета си и да станат част от спорта.

До този момент кандидатурите си официално са подали съставите на Продрайв, Лайтспийд, Кампос Мета Рейсинг, US F1, и бившият състезател във Формула 1 Лола.  
Кадилак "краде" кадри на Ред Бул с повече пари

Новият тим във Формула 1 Кадилак се опитва да привлече опитни хора от Ред Бул, като им предлага по-високи възнаграждения

Ясно е какво прави Хорнър след уволнението от Ред Бул

Кристиан Хорнър и семейството му карат лятната си почивка на луксозна яхта на Адриатическото крайбрежие

Шефът на Ферари: Подценихме ситуацията с Хамилтън

Ръководителят на отбора на Ферари във Формула 1 Фредерик Васьор призна, че са подценили предизвикателството, което имаше пред Люис Хамилтън при преминаването му в Скудерията от Мерцедес

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва

Ралф Шумахер очаква Хамилтън да се откаже в края на годината

Бившият пилот във Формула 1 Ралф Шумахер заяви, че може да си представи Люис Хамилтън да слага край на своята кариера в края на настоящия сезон

Ландо Норис направи равносметка относно битката за титлата

Британецът изостава с 9 точки от съотборника си Оскар Пиастри