Алонсо намекна кога ще се откаже от Формула 1

Алонсо намекна кога ще се откаже от Формула 1

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо намекна, че сезон 2026 може да бъде неговият последен в световния шампионат

Алонсо е притежателят на най-дългата кариера в историята на спорта, която продължава вече повече от 23 години и включва над 400 участия. По-рано тази година той подписа нов двугодишен договор с екипа на Астън Мартин, който ще го задържи в тима от Силвърстоун до края на сезон 2026, който може да се окаже и неговият последен във Формула 1. Тогава испанецът ще бъде вече на 45-годишна възраст."Вероятно ще бъде последният ми сезон във Формула 1, защото договорът ми с Астън Мартин приключва в края на 2026. Това ще бъде моментът на истината, имам големи очаквания. Следващият сезон е преходен, ще имаме нова кола, но мечтаем за 2026", коментира Алонсо в интервю за BBC.

"Изглежда съдбата не ми е давала най-големите възможности. Но вече съм в края на кариерата ми и ще се опитам да се възползвам максимално от шансовете, като се уча от тях.

"Ако 2026 мине без проблеми и изкараме заедно хубав момент, има възможност да се състезавам още една година или поне ще съм отворен към тази перспектива. Няма да затварям вратата, а ще гледам на всяко състезание, като че ли е последното ми.

"Увереността ми е същата и така ще бъде до деня, в който няма да се чувствам удобно в болида. Ако усетя, че съм по-бавен от другите или по-бавен от това, което вярвам, че мога да постигна, ще е дошъл този ден. Тогава ще вдигна ръка и ще престана да се състезавам.

"Не мисля за възрастта си. Медиите ми напомнят понякога за някои статистики, но аз се чувствам като че ли съм на 25 или 30 години и продължавам да се състезавам", подчерта Фернандо Алонсо.

Верстапен обявявя бъдещето си преди домашното си състезание

Бъдещето на Макс Верстапен във Формула 1 може най-накрая да бъде окончателно потвърдено по време на състезателния уикенд за Гран При на Нидерландия на пистата "Зандворт", смята бившият нидерландски пилот Роберт Доорнбос

Шефът на Формула 1: Сезонът ще завърши в Европа, ако войната продължи

Президентът на Формула 1 Стефано Доменикали заяви, че шампионатът през 2026-a ще приключи в Европа, ако конфликтът в Близкия изток направи невъзможно провеждането на състезанията в Катар и Абу Даби

Норис счита, че напрежението е върху лидера във Формула 1

Антонели влиза в лятната пауза с убедителна преднина от 50 точки в генералното класиране

Норис за триумфа си в ГП на Унгария във Формула 1: Чувствах се много уверен (ВИДЕО)

„Атакувах като луд“, заяви пилотът на Макларън

Формула 1: Норис ликува в Гран при на Унгария (ВИДЕО)

Верстапен остана втори, Антонели допълва тройката

Малайзия замества Бахрейн във Формула 1

Пистата "Сепанг" в Малайзия ще бъде домакин на заместващо състезание за Гран При на Бахрейн на 4 октомври, съобщават от Формула 1 в неделя.