Алонсо: Не искам Макларън да спечели

Алонсо: Не искам Макларън да спечели

Испанецът, който миналия сезон беше съотборник на Хамилтън в Макларън но след серия от скандали прекрати договора си и се завърна в Рено призна, че би се радвал да види пилотът на Ферари с шампионската титла

Пилотът на Рено Фернандо Алонсо отрече да има конфликт между него и Люис Хамилтън, съобщава електронното издание F1Racing.net.url. Двукратният шампион допълни, че не това е причината да не иска победата на британеца и за желанието му да помогне на Фелипе Маса.
 
Испанецът, който миналия сезон беше съотборник на Хамилтън в Макларън но след серия от скандали прекрати договора си и се завърна в Рено призна, че би се радвал да види пилотът на Ферари с шампионската титла. Той допълни, че доколкото е възможно ще помогне това да се случи, тъй като не желае тимът на Макларън да спечели.
 
"Нямам личен конфликт с Хамилтън. Казвал съм много пъти. Уважавам Люис и двамата можем да си говорим. И миналият сезон беше така и нямахме проблеми помежду си", призна двукратният шампион. "Но предпочитам сега всеки един тим да спечели, но не и Макларън. Сега в Бразилия Хамилтън е фаворит. Има 7 точки преднина и с бързината си няма да има проблеми да се класира в топ 5. Той ще спечели титлата. Едва ли ще се стигне до инцидент на пистата, надявам се да няма такива неща. Не виждам кой може да се блъсне във Фелипе или Люис. Състезанието ще бъде много чисто, надявам се. На теория и двамата ще финишират на подиума ", завърши Фернандо Алонсо. 
 Норис получи трофея от Формула 1

На галавечер на ФИА в Ташкент

В Абу Даби: Цолов с осмо и 16-то време в последните тестове

Сезонът във Формула 2 завърши официално днес

Карлос Сайнц си пожела да стане шампион във Формула 1

За него няма значение кога ще грабне титлата

В Абу Даби: Цолов с 9-ти и 13-ти резултат в тестовете на Формула 2

Българският пилот направи впечатляващите 120 обиколки

В Абу Даби: Никола Цолов 13-и в първите тестове във Формула 2

Оливър Гьоте с МП Моторспорт бе най-бърз

Верстапен е най-високоплатеният пилот във Формула 1

Тази година нидерландецът е спечелил 76 милиона долара

Съперник на Никола Цолов записа последното най-бързо време във Формула 1 за 2025 година

Американецът Джак Крауфорд беше най-бърз в последния тест във Формула 1 за 2025 година, който се проведе днес на пистата „Яс Марина“ в Абу Даби

ТРУС В РЕД БУЛ: Хелмут Марко напуска след над 20 години начело

Отборът на Ред Бул във Формула 1 обяви официално, че доктор Хелмут Марко ще напусне тима в края на годината след повече от 20 години в Милтън Кийнс

Кръстиха улица на Ландо Норис

Новият световен шампион във Формула 1 Ландо Норис вдъхнови сънародниците си да кръстят на негово име улица в село с население с почти 13 000 жители - Стрийт, в графство Съмърсет.