Алонсо пропусна първата свободна тренировка преди Гран при на Мексико

Алонсо пропусна първата свободна тренировка преди Гран при на Мексико

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо (Испания) с "Астън Мартин" ще пропусне днешната първа свободна тренировка преди състезанието за Голямата награда на Мексико в неделя заради заболяване

Двукратният световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо (Испания) с "Астън Мартин" ще пропусне днешната първа свободна тренировка преди състезанието за Голямата награда на Мексико в неделя заради заболяване.

43-годишният Алонсо, който ще участва в 400-ия си състезателен уикенд във Формула 1, не се чувства добре и няма да се включи и в традиционните медийни изяви преди Гран при на отбора си.

Той ще бъде заменен в първата сесия (21:30 часа българско време) от резервния бразилски пилот Фелипе Другович, но се очаква да се завърне в болида за втората свободна тренировка (1:00 часа в събота).

"Фернандо е концентриран върху възстановяването си, за да се чувства на 100 процента и да участва във втората свободна тренировка", обясниха от "Астън Мартин". 
 
Въпреки че очаква 400-ия си състезателен уикенд, Алонсо е участвал в 396 надпревари, тъй като по различни причини не успя да стартира в Гран при на Белгия през 2001 година, в Гран при на САЩ през 2005 година и в Гран при на Русия през 2017 година.

Испанецът дебютира във Формула 1 с екипа на "Минарди" през 2001 година, а спечели световните си титли с "Рено" през 2005 и 2006 година.

Той има 32 победи, като последната от тях е с "Ферари" през 2013 година, както и 106 класирания на подиума.

Верстепен след второто място: Това e най-добрият възможен резултат

Пилотът на "Ред Бул" Макс Верстапен определи Гран при на Канада във Формула 1 като "добро състезание" за отбора. В него четирикратният световен шампион завърши на второ място след Джордж Ръсел (Великобритания) с "Мерцедес". 

Безпогрешен Ръсел грабна победата в Монреал! (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес остави Макс Верстапен зад себе си, Кими Антонели също на подиума

Ландо Норис най-бърз в третата тренировка

Оскар Пиастри катастрофира

Формула 1: Ръсел най-бърз във втората свободна тренировка в Канада

Световният шампион Макс Верстапен с "Ред Бул" даде най-добро време в първата сесия

Верстапен най-бърз на първата тренировка в Канада

Алекс Албон даде второ време

Хамилтън: Ще остана още няколко години

Люис Хамилтън настоя, че ще остане във Формула 1 още няколко години

Ръсел: Макс искаше да ме сплаши в Испания

Джордж Ръсел заяви, че Макс Верстапен се е опитал да покаже кой е шефът, когато се сблъскаха в Испания преди две седмици

Ланс Строл получи разрешение за домашното ГП на Канада във Формула 1

26-годишният канадец пропусна Гран При на Испания

Новият календар на Формула 1 се застъпва с Инди 500 и 24-те часа на Льо Ман

Вчера организаторите на Формула 1 и ФИА обявиха календара в световния шампионат за 2026 година