Алпин е водил преговори с Мик Шумахер за титулярно място във Ф 1

Алпин е водил преговори с Мик Шумахер за титулярно място във Ф 1

Вижте подробности

Алпин е водил преговори с Мик Шумахер относно титулярно пилотско място в отбора през сезон 2025 на Формула 1, съобщи директорът Брюно Фамен в интервю за Sky. Той може да заеме мястото на Естебан Окон, като негова конкуренция са Джак Дуън и състезатели под договор с други отбори.

"Говорили сме с много хора, но нищо все още не е решено", добави Фамен преди Гран при на Канада.

Вакантните места в Алпин може и да се окажат две, тъй като съдбата на Пиер Гасли е неясна. Неговият договор, досущ като този на Окон, изтича в края на настоящата календарна година.

Шумахер дебютира във Формула 1 с Хаас през 2021 и се състезава за отбора през 2022, но неговият контракт не бе продължен. След това той се превърна в резервен пилот на Мерцедес.

ОФИЦИАЛНО: Португалия се завръща във Формула 1

Португалия ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 и 2028 г. като част от двугодишно споразумение на FIA с португалското правителство и местния организационен комитет

Барикело: Хамилтън по-добре да не критикува Ферари

Рубенс Барикело прекара 6 сезона като съотборник на Михаел Шумахер във Ферари и е много добре запознат с нравите и политическия климат в Маранело

 Норис получи трофея от Формула 1

На галавечер на ФИА в Ташкент

В Абу Даби: Цолов с осмо и 16-то време в последните тестове

Сезонът във Формула 2 завърши официално днес

Карлос Сайнц си пожела да стане шампион във Формула 1

За него няма значение кога ще грабне титлата

В Абу Даби: Цолов с 9-ти и 13-ти резултат в тестовете на Формула 2

Българският пилот направи впечатляващите 120 обиколки

В Абу Даби: Никола Цолов 13-и в първите тестове във Формула 2

Оливър Гьоте с МП Моторспорт бе най-бърз

Верстапен е най-високоплатеният пилот във Формула 1

Тази година нидерландецът е спечелил 76 милиона долара

Съперник на Никола Цолов записа последното най-бързо време във Формула 1 за 2025 година

Американецът Джак Крауфорд беше най-бърз в последния тест във Формула 1 за 2025 година, който се проведе днес на пистата „Яс Марина“ в Абу Даби