Ауди иска да вземе Макс Верстапен

Ауди иска да вземе Макс Верстапен
Източник: БГНЕС

Ауди ще дебютира догодина със свой заводски тим във Формула 1, а в тима, който се изгражда на базата на Заубер, вече се обсъжда възможността да бъде привлечен 4-кратният световен шампион Макс Верстапен

Тази седмица Ауди представи концептуалната си цветова схема, с която най-вероятно ще видим на тестовете колата на тима на тестовете преди началото на следващия сезон.

Тим шефът на Ауди Джонатан Уитли, който работи с Макс в Ред Бул преди да напусне, заяви, че има интерес да привлече нидерландския пилот в отбора.

“Да, искам Макс Верстапен да кара нашата кола - беше категоричен Уитли пред вестник De Telegraaf. - какъв шеф на отбор ще съм, ако не искам това. Аз имам късмета да съм приятел с Макс от много време, но също и с баща му Йос, както и с мениджъра му Раймонд. А такова приятелство се развива, когато си честен и никога не предаваш доверието, което сме изградили.

“Но, честно да ви кажа, не мисля, че това е достатъчно, за да привлечем Верстапен в Ауди.”

Макс има договор с Ред Бул до края на 2028 година, но от тима вече потвърдиха, че има опции да напусне предсрочно, още след края на следващия сезон. Верстапен вече потвърди, че остава в Ред Бул за 2026 година.

А от Ауди декларираха амбиция тимът да се бори за световната титла във Формула 1 до 2030 година, като в историята си германската марка е спечелила титлите във всички шампионите, в които е участвала.

Астън Мартин отмъква рейс инженера на Верстапен?

Състезателният инженер на Макс Верстапен Джанпиеро Ламбиасе е следващата голяма трансферна цел на Астън Мартин във Формула 1

Хамилтън и Льоклер: Беше трудна година за Ферари

Пилотите на „Ферари“ Люис Хамилтън и Шарл Льоклер се обърнаха към феновете на италианския отбор на Коледа

ФИА одобри спорните двигатели на „Мерцедес“ и „Ред Бул“ за сезон 2026

Спорът възникна около инженерно решение

Ясно е колко пари е спечелил Ландо Норис от световната титла

Световната титла във Формула 1 донесла премия от 5 милиона евро на пилота на Макларън Ландо Норис

В Макларън вярват, че Пиастри ще е шампион с тях

В Макларън се наслаждават на прекрасен коледен период - тимът спечели и двете световни титли във Формула 1 през 2025 г. – при конструкторите и при пилотите с Ландо Норис

Ред Бул са сигурни, че Верстапен ще остане завинаги при тях

Изпълнителният директор корпоративни проекти и инвестиции в Ред Бул Оливер Минцлаф изрази увереност, че четирикратният световен шампион във Формула 1 Макс Ферстапен ще завърши кариерата си в тима