Айсмен се завърна във Формула 1 (видео)

Айсмен се завърна във Формула 1 (видео)

Кими Райконен ще кара за Lotus-Renault през следващия сезон

Кими Райконен се върна във Формула 1. Бившият световен шампион подписа договор за две години с отбора на … Lotus-Renault. Същият за който се състезаваше досега руският пилот Виталий Петров. 

Това не е най-добрата новина за поклониците на руснака, защото шансовете му за оставане там са все по-малки. Още повече, че за мястото на втория пилот петендират доста на брой класни пилоти като Ромен Грожан, Бруно Сена, Адриан Сутил и Хейки Ковалайнен.

За нелекото бъдеще на Петров подказва доста промененият тон на мениджърката му Оксана Косаченко по отношение на отбора. По-рано тя никога не си позволяваше да критикува ръководството на тима, докато сега прави изявления от рода на: 

"Всички прекрасно виждаме, че стратегията на отбора през тази година не беше добра. Не сме слепи, но до следата на сезона от отбора не си го признаваха. Когато да се затварят очите за състоянието на нещата стана абсурдно, ръководството на Lotus Renault GP си призна - Да, сбъркахме със стратегията си". 

Шефът на Ферари: Стига сте ме питали за Хамилтън

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън стартира 12-ти на „Имола“ и завърши 4-ти

Във Формула 1 почетоха Ники Лауда

На днешния ден преди 6 години почина легендарният австрийски пилот Ники Лауда, който има три световни титли във Формула 1 и до последно работи като неизпълнителен директор в тима на Мерцедес

Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола

Лекция на Верстапен му донесе триумф на Имола (ВИДЕО)

Световният шампион победи двата пилота на Макларън за трети пореден успех в Емилия-Романя

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“