Британския клуб на автомобилните състезатели ще продава Силвърстоун

Британския клуб на автомобилните състезатели ще продава Силвърстоун

Състезанието за Голямата награда на Великобритания може да се върне върху асфалта на Силвърстоун, ако членовете на Британския клуб на автомобилните състезатели (BRDC) одобрят продажбата на автодрума, съобщава Guardian

Състезанието за Голямата награда на Великобритания може да се върне върху асфалта на Силвърстоун, ако членовете на Британския клуб на автомобилните състезатели (BRDC) одобрят продажбата на автодрума, съобщава Guardian.

По план Силвърстоун ще приеме тазгодишния Гран при етап на Великобритания на 21 юни, след което гонките ще бъдат пренесени на легендарната писта Донингтън парк. Намеренията на организаторите обаче стигнаха до задънена улица, след като в началото на годината стана ясно, че новият промоутър на Донингтън не може да си позволи финансовата реализация на състезанието. Заедно с непрестанните тристранни конфликти между BRDC, Бърни Екълстоун и собственика на трасето, председателят на Клуба Робърт Брукс предложи продажбата на Силвърстоун. Трасето принадлежи на BRDC от 1971 г.

Медиите на Острова предполагат, че Клуба на състезателите ще предостави пълна свобода на Бърни Екълстоун, който ще може да се разпорежда както пожелае. Подобен сценарий може да се окаже единствената възможност за връщането на Гран при на Великобритания в Дома на британския автомобилен спорт.
Кадилак "краде" кадри на Ред Бул с повече пари

Новият тим във Формула 1 Кадилак се опитва да привлече опитни хора от Ред Бул, като им предлага по-високи възнаграждения

Ясно е какво прави Хорнър след уволнението от Ред Бул

Кристиан Хорнър и семейството му карат лятната си почивка на луксозна яхта на Адриатическото крайбрежие

Шефът на Ферари: Подценихме ситуацията с Хамилтън

Ръководителят на отбора на Ферари във Формула 1 Фредерик Васьор призна, че са подценили предизвикателството, което имаше пред Люис Хамилтън при преминаването му в Скудерията от Мерцедес

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва

Ралф Шумахер очаква Хамилтън да се откаже в края на годината

Бившият пилот във Формула 1 Ралф Шумахер заяви, че може да си представи Люис Хамилтън да слага край на своята кариера в края на настоящия сезон

Ландо Норис направи равносметка относно битката за титлата

Британецът изостава с 9 точки от съотборника си Оскар Пиастри