Ди Монтедземоло не се явни на кризисните преговори

Ди Монтедземоло не се явни на кризисните преговори

Президентът на Ферари Лука Ди Монтедземоло, който по-рано през седмицата заплаши, че ще изтегли скудерията от следващата година, не присъства на предвидените за днешния ден „кризисни преговори” с Макс Мозли

Президентът на Ферари Лука Ди Монтедземоло, който по-рано през седмицата заплаши, че ще изтегли скудерията от следващата година, не присъства на предвидените за днешния ден „кризисни преговори” с Макс Мозли.


Ферари ще бъде представляван от тиймшефът Стефано Доменикали, поради смъртта на бащата на Монтедземоло.
Петъчните разговори с президента на ФИА, който по зло стечение на съдбата загуби сина си миналата седмица, ще търсят края на престрелката, която е на път да сломи спорта.

Световната централа иска да наложи доброволен таван от 40 милиона лири върху бюджетните разходи, с който предложи и по-
голяма свобода в технологичен аспект за разлика от тимовете състезаващи се без лимит върху разходите си. Всичко това бе продиктувано от финансовата рецесия в световен мащаб и нерегулираната финансова дейност на състезателните тимове през последните години. Грандиозните суми, който участници като Тойота, Ферари, Рено и Макларън Мерцедес пръскаха през годините заплашиха финансовото благополучие на производителите, които стоят зад състезателната им дейност.

Ферари и бившите шампиони Рено категорично заявиха, че разделението на две нива във Формула 1 е недопустимо, при което заплашиха Мозли и Екълстоун с напускане.

Тойота и Ред Бул също обявиха, че няма да направят заявки за следващата година по същите причини.
Формула 1 изтегли с 24 часа Гран при на Азербайджан догодина

Първите предсезонни тестове ще бъдат закрити за медии и фенове

Антонели отнесе тежко наказание след удара с Верстапен (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес Андреа Кими Антонели бе наказан с преместване с 3 места назад на стартовата решетка на „Силвърстоун“ заради инцидента с Макс Верстапен по време на Гран При на Австрия

Перфектен Ландо Норис не изпусна първото място от старта до финала в Австрия (ВИДЕО)

Пилотът на Макларън остави зад себе си съотборника си Оскар Пиастри

ЖАЛКО! Отнеха победата на Никола Цолов

Дисквалифицираха българина за износена планка с 0,2 мм

Австрия остава в календара на Формула 1 до 2041 година

Президентът на Формула 1 Стефано Доменикали коментира новината

Фантастично: Никола Цолов ликува в Австрия (ВИДЕО)

Българинът вече е само на точкa от върха в генералното класиране

Ландо Норис тръгва първи в Австрия

Вижте стартовата решетка за Гран при на Австрия във Формула 1

Никола Цолов на подиума след наказание в спринта

Санкцията свали изпреварилия българина Угочукву до 16-о място

Пилотите на МакЛарън дадоха най-добро време в третата тренировка в Австрия

Ландо Норис завъртя най-бърза обиколка