Фелипе Маса: Искам да се върна в болида час по-скоро

Фелипе Маса: Искам да се върна в болида час по-скоро

В първото си официално интервю бразилският пилот на Ферари, след тежката катастрофа в Унгария, сподели какви чувства изпитва в момента, какво помни от инцидента на Хунгароринг и, също така използва възможността да благодари на семейството си, почитателите и отбора на Ферари за подкрепата, която му е била оказана през последните девет дни

В първото си официално интервю бразилският пилот на Ферари, след тежката катастрофа в Унгария, сподели какви чувства изпитва в момента, какво помни от инцидента на Хунгароринг и, също така използва възможността да благодари на семейството си, почитателите и отбора на Ферари за подкрепата, която му е била оказана през последните девет дни.
 
За катастрофата: „Усещането бе много странно. Знам какво се случи, но не усетих почти нищо. Казаха ми, че в момента на удара от пружината съм загубил съзнание, а малко след това съм се врязал в бариерата. Събудих се в болницата два дни след това”, споделя Маса.
 
„Не помня нищо и лекарите трябваше да ми обясняват какво точно се е случило. Когато видях Роб Смедли той ме попита дали помня Рубенс. Последните образи в главата ми са как той се откъсваше пред мен по време на втората част от квалификациите. След това всичко изчезна. Сега се чувствам значително по-добре и нямам търпение да се върна в болида си”.
За семейството и подкрепата: „Не мога да изразя благодарността си към всички, които бяха ангажирани с мен. Лекарите  на пистата, в будапещката болница, Дино Алтман, съпругата ми, брат ми, родителите ми без тях нямаше да се справя. Получих страшно много писма, дори и от хора, които не се интересуват от Формула 1. В Будапеща беше само Едуардо, но след катастрофата дойдоха Рафаела, баща ми, майка ми, а малко по-късно и сестра ми. Благодарен съм за това, че преминаха през целия този ужас”.
 
За първите му цели: „Първото ми и най-силно желание е да се върна в Бразилия и да разбера, че всичко с мен е точно както преди. През последните дни се случи много и искам да се върна към нормалния живот”.

 

За Михаел Шумахер: „На Михаел не са му нужни моите съвети. Той ми подсказваше това в хода на кариерата ми. Той знае как се печели, как да управлява болида, той е велик състезател. Да се даде свободното място на такъв фантастичен човек е най-доброто решение. Радвам се, че отново ще го видя на пистата”, сподели Маса.  

ОФИЦИАЛНО: Мерцедес обяви новия договор на Ръсел

Британецът Джордж Ръсел и италианецът Кими Антонели ще бъдат пилотското дуо на Мерцедес и през следващия сезон във Формула 1, съобщават от отбора

Хамилтън иска промяна от ръководството на Ферари

Седемкратният шампион във Формула 1 е недоволен от работата на Матео Тонинали

Напрежението между Пиастри и Макларън остава

Екип, представляващ интересите на Оскар Пиастри, воден от мениджъра му Марк Уебър се е срещнал с шефовете на Макларън в опит да успокоят напрежението между двете страни след Сингапур

Пиастри може да подкара болид на Ферари

Пилотът се състезава за Макларън от 2023 г.

Верстапен е имал много проблеми в Сингапур

Макс Верстапен успя да се пребори за второто място в Гран При на Сингапур, като не позволи на Ландо Норис да го атакува, а още в началото стана ясно, че няма темпо да гони лидера Джордж Ръсел, който беше начело от старта до финала

Хамилтън счупи рекорд на Михаел Шумахер

Люис Хамилтън успя да счупи рекорд на Михаел Шумахер на Гран При на Сингапур в неделя

Ауди отмъква ключов човек от екипа на Верстапен в Ред Бул

Главният механик на Макс Верстапен в Ред Бул Мат Колър отива да работи в Ауди след края на настоящия сезон във Формула 1

Ръсел е готов да се бори за титлата във Формула 1

Пилотът на Мерцедес Джордж Расел заяви, че "се чувства готов да се бори за шампионската титла", след като спечели убедителна победа в Гран При на Сингапур

Формула 1: Джордж Ръсел спечели Гран При на Сингапур

МакЛарън стана шампион при конструкторите