Фелипе Маса отново най-бърз във Валенсия

Фелипе Маса отново най-бърз във Валенсия

Фелипе Маса запази статута си на най-бърз пилот по време на предсезонните тренировки във Валенсия. Във втория ден от подготовката преди началото на шампионата във Формула 1 участие взеха пилотите на Ферари, Заубер, Мерцедес, Рено, Макларън, Уилямс и Торо Росо

Фелипе Маса запази статута си на най-бърз пилот по време на предсезонните тренировки във Валенсия. Във втория ден от подготовката преди началото на шампионата във Формула 1 участие взеха пилотите на Ферари, Заубер, Мерцедес, Рено, Макларън, Уилямс и Торо Росо.
 
За втори пореден ден Фелипе Маса записа недостижимо за останалите състезатели време от 1:11.772 мин. Маса бе и пилотът с най-много обиколки в рамките на деня. Бразилецът успя да навърти общо 124.
 
Маса записа най-доброто си време в рамките на първия час от изпитанията. Същото стори и пилотът на Заубер Камуи Кобаяши. Интересно е да се отбележи, че болидът на японеца също се задвижва от двигател на Ферари. Кобаяши остана втори за деня с 1:12.056 мин. и 96 обиколки.
 
С трето най-добро време приключи Люис Хамилтън с Макларън. Бившият световен шампион спря часовниците на 1:12.256 мин. Нико Розберг смени Михаел Шумахер зад волана на Мерцедеса и се нареди на пето място след Роберт Кубица с Рено. На последните две места застанаха Рубенс Барикело в Уилямс – Козуърт и Себастиен Буеми в Торо Росо.
 

Всички от пилотите караха в конфигурация за дълги пробези във връзка със забраната за презареждане по време на състезания, която ще е в сила за шампионата през 2010 г. С голямо внимание се очаква утрешното повторно излизане на Михаел Шумахер, който ще затвори сесията във Валенсия.   

 

1. Фелипе Маса, Ferrari, 1:11.722, 124 Обик.
 
2. Камуи Кобаяши, BMW Sauber, 1:12.056, 96 Обик.
 
3. Люис Хамилтън, McLaren, 1:12.256, 108  Обик.
 
4. Роберт Кубица, Renault, 1:12.426, 119  Обик.
 
5. Нико Розберг, Mercedes GP, 1:12.899, 119 Обик.
 
6. Рубенс Барикело, Williams, 1:13.377, 102  Обик
 
7. Себастиен Буеми, Toro Rosso, 1:13.823, 107 Обик.

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“

Хамилтън няма търпение да кара за Ферари пред италианска публика

Люис Хамилтън призна, че е развълнуван да кара първото си състезание за Ферари в Италия, но каза, че концентрацията му остава същата, както за всеки друг уикенд

Очаква ли ни раздяла между Кристиан Хорнър и Ред Бул?

Шефът забърка серия от скандали около отбора

Пиастри ще гони постижение на Сена на “Имола”

Австралиецът води в шампионата при пилотите

Шумахер: Норис трябва да се научи как да изпреварва

Ландо Норис трябва да се научи как да атакува и да изпреварва Макс Верстапен, ако иска да стане световен шампион

Шеф във Формула 1 напусна

Оливър Оукс подаде оставка като шеф на отбора на Алпин