Ферари спира развитието на колата

Ферари спира развитието на колата

"Черни кончета" насочват внимание към следващия сезон

Ферари няма да развива повече F1-75 в хода на сезон 2022 във Формула 1. Това съобщи сайтът motorsport.com, който цитира шефът на тима Матиа Биното, който обяснава, че парите за развитието на автомобила през годината привършват и ресурсите на Скудерията ще бъдат прехвърлени към създаването и развитието на колата за догодина.

 

В последните 4 състезания този сезон ще гледаме оспорвана битка между Шарл Леклер и Серхио Перес, като двамата са разделени само от 1 точка. В за четвъртото място в крайното класиране Карлос Сайнц се доближи на 5 точки от Джордж Ръсел.

 

Последната по-голяма част от бюджета за развитие на колата отиде за създаването на новия под на F-75, който се появи в Сингапур, но даде много по-добри резултати на “Сузука”. Целта на промените е оформянето на много по-чист и използваем аеродинамичен поток след справянето със турболенцията около предните колела, която се отразява зле на въздуха, който отива към радиаторите във въздушните кутии и оформянето на потоците, които отиват под колата.

 
Карлос Сайнц се завръща в Макларън?

Пилотът на Уилямс Карлос Сайнц може да се върне в Макларън, прогнозира испанският вестник Marca

Формула 1 пак реши да променя правилата

Шефовете на Формула 1 се споразумяха да направят промени в спорните правила за двигателите за следващия сезон, предаде ДПА

Формула 1 може да проведе отменените кръгове в Близкия Изток

Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) активно обсъждат добавянето на нови дати в тазгодишния календар, след като стартовете за Гран При на Бахрейн и Саудитска Арабия, предвидени за април, бяха отменени заради войната в Близкия изток

Sky Sports остава дом на Формула 1 до 2034 година

Нов 5-годишен договор между двете страни

Хамилтън се закани, че промена начина си на каране

Пилотът на Ферари Люис Хамилтън заяви, че планира да промени подхода си към управлението на болида за следващия кръг от сезона във Формула 1 след разочароващото Гран при на Маями през миналата седмица

Наказаха Льоклер и Верстапен след Гран При на Маями

Шарл Льоклер получи 20-секундно наказание и падна до осмото място в Гран При на Маями във Формула 1