Фетел даде най-добро време в първия ден на "Нюрбургринг"

Фетел даде най-добро време в първия ден на "Нюрбургринг"

Трикратният световен шампион ще се опита да спечели домашното Гран при за първи път

Световният шампион и лидер в генералното класиране за сезона Себастиан Фетел (Германия) с "Ред Бул" даде най-добро време в първия ден на тренировките преди състезанието от Формула 1 за Голямата награда на Германия.Представителят на домакините беше най-бърз във втората сесия на пистата "Нюрбургринг", след като завъртя обиколка за 1:30.416 минута. Фетел спечели титлата във Формула 1 в последните три сезона, но никога не е стигал до успеха в домашното Гран при. 


Втори на 235 хилядни от секундата остана друг германец Нико Розберг с "Мерцедес", а трети се нареди Марк Уебър (Австралия) с "Ред Бул" с време 1:30.683 минута. Четвърти и пети останаха Ромен Грожан (Франция) и Кими Райкьонен (Финландия) с "Лотус" като двамата бяха разделени само от 5 хилядни от секундата. Шести и седми пък се класираха болидите на "Ферари" на втория в генералното класиране за сезона след 8 от 19 състезания Фернандо Алонсо (Испания) и Фелипе Маса (Бразилия). 

Британецът Люис Хамилтън с "Мерцедес", победител на "Нюрбургринг" през 2011 година, беше най-бърз в първата свободна тренировка тази сутрин с 1:31.754 минута. Във втората сесия той подобри времето си с повече от четири десети, но това беше достатъчно само за осма позиция за деня.
Доминацията на Леклер в Монако продължава

След като беше най-бърз и в двете петъчни тренировки преди домашната си Гран При на Монако Шарл Леклер даде най-доброто време и в последния час за подготовка преди квалификацията в Княжеството

Хамилтън: Оскар Пиастри върви по пътя към шампионска титла

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън коментира представянето на Оскар Пиастри от началото на сезон 2025

Верстапен се оплака от трафика в Монако

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен обобщи резултатите от двете петъчни тренировки за Гран При на Монако

Цолов с първи полпозишън във Формула 3

Никола Цолов спечели първия си полпозишън в шампионата на Формула 3, след като триумфира в квалификацията на пистата в Монако.

Верстапен за новото правило в Монако: Ще стане пълна лудница

Световният шампион не смята, че нововъведението ще помогне на състезанието

Шефът на Ферари: Стига сте ме питали за Хамилтън

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън стартира 12-ти на „Имола“ и завърши 4-ти

Във Формула 1 почетоха Ники Лауда

На днешния ден преди 6 години почина легендарният австрийски пилот Ники Лауда, който има три световни титли във Формула 1 и до последно работи като неизпълнителен директор в тима на Мерцедес

Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола