Фетел: Стратегията ни за състезанието бе отлична

Фетел: Стратегията ни за състезанието бе отлична

Световният шампион във Формула 1 за последните два сезона похвали отборната стратегия за състезанието за Голямата награда на Белгия

Световният шампион във Формула 1 за последните два сезона Себастиан Фетел от тима на „Ред Бул” похвали отборната стратегия за състезанието за Голямата награда на Белгия.

 

На пистата „Спа” германецът финишира втори. Фетел тръгна от 10-а позиция, като успя да се пребори за второто място. Фетел заяви, че успехът му се дължи най-вече на отличната отборна стратегия на „Ред Бул”.

 

Световният шампион каза още, че вече гледа към старта следващият уикенд в Италия, като там целта пред него и отбора е спечелване на квалификацията и на самото състезание. Фетел заяви, че е започнал лошо състезанието, но постепенно е намерил нужното темпо.

 

Германецът коментира, че е останал приятно изненадан от поведението на гумите си, тъй като е рискувал, оставайки максимално на трасето.

Карлос Сайнц се завръща в Макларън?

Пилотът на Уилямс Карлос Сайнц може да се върне в Макларън, прогнозира испанският вестник Marca

Формула 1 пак реши да променя правилата

Шефовете на Формула 1 се споразумяха да направят промени в спорните правила за двигателите за следващия сезон, предаде ДПА

Формула 1 може да проведе отменените кръгове в Близкия Изток

Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) активно обсъждат добавянето на нови дати в тазгодишния календар, след като стартовете за Гран При на Бахрейн и Саудитска Арабия, предвидени за април, бяха отменени заради войната в Близкия изток

Sky Sports остава дом на Формула 1 до 2034 година

Нов 5-годишен договор между двете страни

Хамилтън се закани, че промена начина си на каране

Пилотът на Ферари Люис Хамилтън заяви, че планира да промени подхода си към управлението на болида за следващия кръг от сезона във Формула 1 след разочароващото Гран при на Маями през миналата седмица

Наказаха Льоклер и Верстапен след Гран При на Маями

Шарл Льоклер получи 20-секундно наказание и падна до осмото място в Гран При на Маями във Формула 1