Според информация в италианските медии, предложението на ФИА е за сезон 2031 Формула 1 да се върне към атмосферните V8 двигатели, които работят със система KERS и към това да се добави и дозареждането с гориво в хода на състезанието.
Точно това сега се обсъжда с отборите, участващи в световния шампионат и производителите на задвижващите системи.
Ако връщането на дозареждането с гориво бъде одобрено, то това ще позволи намаляването на обема на резервоарите, при това с над 50 литра. Като вторичен ефект ще има и понижаване на теглото на болидите – до 700 килограма или дори под тази психологическа граница.





















