Формула 1 работи усилено за състезание в Африка

Формула 1 работи усилено за състезание в Африка

Вижте подробности

Формула 1 работи много упорито, за да организира състезание в Африка, заяви президентът на организацията Стефано Доменикали.

За последно престижната автомобилна надпревара посети Черния континент през 1993 година, като това се проведе състезание на пистата Киалами в Южна Африка. Според мнозина точно Киалами е фаворит за домакин на следващия африкнаски старт, който изглежда все по-вероятен. Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън е един от тези, които най-много искат да има състезание в Африка, но според Доменикали трябва да се свърши още много работа, за да се случи това.

"На 100 процента Африка е континент, върху който ние работим много здраво. Но винаги съм казвал, че на първо място трябва да намерим подходящите партньори, както и правилния план", заяви италианецът.

"Искам да избегнем вероятността да проведем едно състезание и повече да не се върнем. Работим за намирането на решение, което е най-доброто както за нашия спорт, така и за държавата, която ще бъде домакин", каза още той.

Увеличената популярност на Формула 1 в последните години кара все повече държави да искат да приемат стартове, като особено голямо е желанието на страни от Източна Азия и САЩ, които могат да предложат много сериозни финансови параметри. Според Доменикали обаче това не е решаващ фактор при определянето на домакините.

"Днес се предлагат големи пари, но нашата задача е да защитим качеството на нашия спорт. Така например е проблем, когато единственото качество на едно състезание остане това, че е историческо. Ние искаме да развиваме нашия спорт. Говоря специално за Монца. Стартовете там винаги са невероятни, но организаторите трябва да инвестират в инфраструктура и в услуги за феновете", каза още Доменикали.

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва

Ралф Шумахер очаква Хамилтън да се откаже в края на годината

Бившият пилот във Формула 1 Ралф Шумахер заяви, че може да си представи Люис Хамилтън да слага край на своята кариера в края на настоящия сезон

Ландо Норис направи равносметка относно битката за титлата

Британецът изостава с 9 точки от съотборника си Оскар Пиастри

Цунода чупи антирекорди в Ред Бул

Сезон 2025 изобщо не се развива добре за Юки Цунода, който заема едва 18-о място в генералното класиране

Във Ферари не са били сигурни, че Леклер въобще ще завърши в Унгария

Състезанието за Гран При на Унгария се превърна в истински кошмар за Шарл Леклер

Андреа Стела: Различните стратегии бяха правилно решение

Макларън постигна двойна победа на “Хунгароринг”