Формула 1 ще загуби милиарди долари от напускането на осемте отбора

Формула 1 ще загуби милиарди долари от напускането на осемте отбора

Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) ще се лиши от повече от 2 милиарда долара от ежегодни инвестиции при раздяла с недоволните от новите условия отбори от Формула 1, сочи официално проучване на "Formula Money".

Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) ще се лиши от повече от 2 милиарда долара от ежегодни инвестиции при раздяла с недоволните от новите условия отбори от Формула 1, сочи официално проучване на "Formula Money".

БМВ-Заубер, Браун ГП, Ферари, Макларън, Рено, Ред Бул, Торо Росо и Тойота обявиха, че ще създадат своя собствена надпревара, ако ФИА въведе бюджетен таван от 45 милиона евро през сезон 2010. Тези осем отбора обаче донесоха около 47 процента от приходите на Формула 1 за сезон 2008.

От всичките 2,2 милиарда долара, 667 милиона са от спонсорски договори. Раздялата с осемте тима пък ще намали интереса от страна на феновете, а телевизиите ще настояват за преразглеждане на договорите и намаляване на таксите за излъчване на състезанията от световния шампионат

Очаква ли ни раздяла между Кристиан Хорнър и Ред Бул?

Шефът забърка серия от скандали около отбора

Пиастри ще гони постижение на Сена на “Имола”

Австралиецът води в шампионата при пилотите

Шумахер: Норис трябва да се научи как да изпреварва

Ландо Норис трябва да се научи как да атакува и да изпреварва Макс Верстапен, ако иска да стане световен шампион

Шеф във Формула 1 напусна

Оливър Оукс подаде оставка като шеф на отбора на Алпин

Дейвид Култард и Ред Бул готвят грандиозно шоу по улиците на София

Ключовото кръстовище между бул. „Цар Освободител“ и бул. „Васил Левски“ ще се трансформира в писта за високоскоростни демонстрации

Босът на Ред Бул: Депресиращо е колко сме назад

Съветникът на Ред Бул доктор Хелмут Марко определи като „депресиращо“ изоставането на "Биковете" в Гран При на Маями

Верстапен спечели квалификацията във Формула 1 за Гран при на Маями

В топ 3 в квалификацията намериха място Ландо Норис с Макларън и Андреа Кими Антонели с Мерцедес.

Двойна победа за Макларън след куп катастрофи в Маями

Норис най-бърз, Льоклер катастрофира още по пътя към стартовата решетка

Пиастри зададе темпото в Маями, Беарман катастрофира

Лидерът в класирането във Формула 1 Оскар Пиастри с Макларън записа най-добро време в единствената свободна тренировка за Гран При на Маями