Гасли: Има прекалено много негативност във Формула 1

Гасли: Има прекалено много негативност във Формула 1
Източник: БГНЕС

Пилотът на Алпин Пиер Гасли критикува цялата негативност, която се оформи около новите правила, които бяха въведени във Формула 1 в началото на годината

Критиките тръгнаха от доста от пилотите още по време на предсезонните тестове, а те само се засилиха в хода на първите три старта. Основната причина за негативните коментари е нуждата пилотите да внимават с разхода си на електрическа енергия в хода на всяка една обиколка, което според тях не им позволява да покажат способностите си.

Гасли обаче не подкрепя това мнение, тъй като според него уменията на пилотите все още са важни, предвид по-ниските нива на притискане, които новите коли имат. По думите на французина един пилот може да направи разлика в серия от бързи криви, каквито изобилстват в първия сектор на „Сузука“.

„Честно, аз мисля, че има прекалено много негативност около всичко и на мен това не ми харесва. Аз мисля, че пилотът все още е много важен. Когато си в първия сектор на „Сузука“ и имаш определено сцепление, всичко друго не е от значение, ти пак трябва да караш на ръба на възможното.

„Определено съм съгласен с мнението на другите за работата с батерията и прочие. Всички сме на едно мнение, всички виждаме едни и същи неща, всички говорим един и същ език. Всички ние искаме спортът да е възможно най-добрият и съм сигурен, че ще го постигнем.

„Ще направим ревизия. Сигурен съм, че по време паузата всеки ще направи всичко по силите си, за да направи Формула 1 по-добра“, каза Гасли.

Никола Цолов и Формула 2 пред дебют в Гран при на Канада

Писта “Жил Вилньов” е все по-реална алтернатива за шампионата на българина

Верстапен намекна за отказване: Струва ли си, след като не се наслаждавам?

Четирикратният шампион от Формула 1 Макс Верстапен обмисля бъдещето си в най-популярния моторен спорт след поредното разочароващо състезание този сезон

Спешна среща във Формула 1 след катастрофата на Беърман

FIA потвърди, че през април ще се проведат срещи, за да се обсъдят новите правила във Формула 1

Макс Верстапен пред напускане на Формула 1?

4-кратният световен шампион сподели, че вече не изпитва наслада от спорта

Антонели продължава да пише история във Формула 1

Той преодоля слабия си старт и загубата на пет позиции в началото, за да триумфира пистата „Сузука“.

Формула 1 вбеси феновете с пост в социалните мрежи

Формула 1 отново си навлече гнева на своите фенове, а повод за това стана поредна публикация на световния шампионат в Х