Хаас продължи договора си с Ферари до 2028 година

Хаас продължи договора си с Ферари до 2028 година

Италианската компания ще продължи да доставя двигатели на американския тим

Отборът на Хаас ще продължи да използва двигатели на Ферари до края на сезон 2028 във Формула 1, съобщават от американския тим. Наскоро отборът подписа и с резервния пилот на италианския конструктор - Оливер Берман.

Хаас използва двигатели на Ферари от влизането си в най-престижния автомобилен шампионат през 2016. Формула 1 ще започне следващата си ера през 2026, когато влизат в сила новите регулации за двигателите.

Хаас е на седмо място в класирането при конструкторите преди началото на Гран при на Унгария през идния уикенд. Това е 13-и кръг от 24 през тази година.

Фернандо Алонсо намекна, че може да остане във Формула 1

Договорът на опитния 44-годишен състезател с Астън Мартин изтича в края на сезона

Китайски автомобилен гигант призна, че иска да влезе във Формула 1

Най-големият производители на електромобили в света – BYD, преговаря с Формула 1, като това беше потвърдено от китайския автомобилен гигант

Истанбул отново ще приема стартове във Формула 1

Пистата „Истанбул Парк“ в турския мегаполис ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 година, съобщиха от президенството на страната, цитирани от агенция Ройтерс.

Тренировката за Гран при на Маями във Формула 1 е удължена заради промени в правилата

Пилотите ще получат допълнителен половин час тренировка

Турция отново става част от Формула 1

Няколко медии в Турция съобщиха днес, че още утре ще бъде официално потвърдено завръщането на страната в календара на Формула 1

Формула 1 спасява сезона с нови промени преди Маями

Формула 1 е изправена пред историческо предизвикателство с новите правила за 2026 г.