Хамилтън най-бърз в първата тренировка на Силвърстоун

Хамилтън най-бърз в първата тренировка на Силвърстоун
Източник: БГНЕС

Пилотът на Ферари показа отлично темпо пред двете коли на Макларън

Най-успешният пилот в историята на Гран При на Великобритания Люис Хамилтън зададе темпото на старта на уикенда на „Силвърстоун“, оглавявайки класирането в края на първата свободна тренировка на британското трасе.

В нея деветкратният победител в надпреварата на Острова стигна до 1:26.892, за да изпревари с 0.023 секунди своя сънародник Ландо Норис. Тройката с пасив от 0.150 оформи лидерът в световния шампионат Оскар Пиастри, а четвърти се нареди съотборникът на Хамилтън във Ферари Шарл Леклер, който беше с 0.203 по-бавен от британеца.

Джордж Ръсел зае петото място пред Исак Хаджар, Алекс Албон, Лиам Лоусън, Андреа Кими Антонели и Макс Верстапен, които оформиха топ 10 в края на първите 60 минути за подготовка на „Силвърстоун“. В тях участие взеха и двама млади пилоти – Арвид Линдблад и Пол Арън, които замениха съответно Юки Цунода в Ред Бул и Нико Хюлкенберг в Заубер. Те се класираха респективно 14-ти и 17-и.

 

Антонели говори за сбъдването на мечтата си

Италианецът триумфира в ГП на Китай

Шефът на Ферари коментира свободното каране на пилотите в Китай

Васьор заяви, че от тима са ги оставили да се състезават

Антонели с дебютен успех във Формула 1 (ВИДЕО)

Италианецът е вторият най-млад пилот с първо място в надпреварата

Отмениха стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия от Формула 1

Състезанията от Формула 1 в Бахрейн и Саудитска Арабия, планирани за април, няма да се състоят по график заради конфликта с Иран, съобщиха организаторите на шампионата, цитиарани от Ройтерс и ДПА.

Кими Антонели: Имах проблеми, дори попитах дали нещо не е счупено

Пилотът на Мерцедес Кими Антонели призна, че е имал някои трудности по време на квалификацията за място за Гран при на Китай във Формула 1. 

Войната отменя два старта във Формула 1 и Формула 2, Цолов е засегнат

Два кръга от календарите на Формула 1 и Формула 2 – планирани в Бахрейн и Саудитска Арабия – най-вероятно няма да се проведат заради военния конфликт в Близкия изток.