Хамилтън с наказание заради инцидента с Верстапен

Хамилтън с наказание заради инцидента с Верстапен
Източник: БГНЕС

Люис ще стартира 7-и в Гран при на Монако

7-кратният световен шампион Люис Хамилтън беше наказан с преместване с три места на старта утре заради това, че задържа Макс Верстапен в квалификацията за Гран При на Монако днес.


Инцидентът стана в първата част на квалификацията, като от бокса казаха на Люис, че зад него идва Макс, който е в бавна обиколка, но световният шампион беше в бърз тур.

Верстапен застигна Хамилтън в завоя „Масене“, където британецът просто нямаше шанс да се дръпне, тъй като той беше в бавна обиколка.

След квалификацията Хамилтън се извини на Верстапен, който прие извинението му, но след това заяви пред медиите, че очаква пилотът на Ферари да бъде наказан.

Хамилтън завърши 4-и в квалификацията, като утре ще стартира 7-и от 4-а редица.

Антонели говори за сбъдването на мечтата си

Италианецът триумфира в ГП на Китай

Шефът на Ферари коментира свободното каране на пилотите в Китай

Васьор заяви, че от тима са ги оставили да се състезават

Антонели с дебютен успех във Формула 1 (ВИДЕО)

Италианецът е вторият най-млад пилот с първо място в надпреварата

Отмениха стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия от Формула 1

Състезанията от Формула 1 в Бахрейн и Саудитска Арабия, планирани за април, няма да се състоят по график заради конфликта с Иран, съобщиха организаторите на шампионата, цитиарани от Ройтерс и ДПА.

Кими Антонели: Имах проблеми, дори попитах дали нещо не е счупено

Пилотът на Мерцедес Кими Антонели призна, че е имал някои трудности по време на квалификацията за място за Гран при на Китай във Формула 1. 

Войната отменя два старта във Формула 1 и Формула 2, Цолов е засегнат

Два кръга от календарите на Формула 1 и Формула 2 – планирани в Бахрейн и Саудитска Арабия – най-вероятно няма да се проведат заради военния конфликт в Близкия изток.