Хорнър: Имаме проблеми цял уикенд

Хорнър: Имаме проблеми цял уикенд

Шефът на Ред Бул коментира слабото представяне в квалификацията за Гран при на Монако

Шефът на Ред Бул Кристиан Хорнър призна след квалификацията за Гран При на Монако, че целият състезателен уикенд дотук върви трудно за тима. Световният шампион Макс Верстапен остана 6-и, след като удари стената на излизане от „Сен Дево” във втората си бърза обиколка в третата част на квалификацията, а Серхио Перес не успя да излезе от Q1 основно заради трафик.

„През целия уикенд имаме проблеми, колата ни не отговоря на характеристиките на това трасе – обясни Хорнър. – До началото на последната обиколка на Макс всичко между второ и шесто място беше възможно, но тази обиколка не се получи. В първия сектор се представяме добре, но губим време в обратния завой, както и в завои 5 и 10.”Хорнър се изказа песимистично и за шансовете на Ред Бул за състезанието утре.

„Като цяло, състезанието приключи, но някоя кола на сигурността може да донесе промени, но ние ще се върнем в челото – допълни Хорнър. – Състезателното ни темпо е добро, ще го демонстрираме, ако ни позволи трафикът.”

Ферари завърши предсезонните тестове във Формула 1 с най-добро време

Льоклер отвя конкуренцията

Фетел очаква Ръсел да стане шампион във Формула 1

Тестовете завършват днес в Бахрейн

Шарл Льоклер направи най-добра обиколка в последния сутрешен тест на Формула 1

Шарл Льоклер от Ферари даде най-добро време в последната сутрешна серия от тестове преди началото на новия сезон във Формула 1.Шарл Льоклер от Ферари даде най-добро време в последната сутрешна серия от тестове преди началото на новия сезон във Формула 1

В Барселона: Цолов с 12-о време в последния ден на предсезонните тестове на Формула 2

Сезонът във Формула 2 започва в уикенда 6-8 март в Мелбърн

Кими Антонели с най-доро време във втория ден от тестовете в Бахрейн

Преди старта на сезона във Формула 1

Верстапен няма да загуби интерес към Формула 1, категоричен е ръководител в отбора на Ред Бул

Сезонът започва в Австралия на 8 март