Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Хорнер: Макс иска да остане в Ред Бул и през 2026г.

Директорът на отбора на Ред Бул от Формула 1 Кристиан Хорнер заяви, че Макс Верстапен възнамерява да остане в тима и за следващата година, въпреки спекулациите за преминаване в Мерцедес,

Верстапен многократно повтори, че е поел ангажимент към Ред Бул за 2026 година, след като миналата седмица Джордж Ръсел от Мерцедес намекна, че отборът му е разговарял с нидерландския пилот. Ръсел няма договор за 2026-а.

Четирикратният шампион Макс Верстапен има контракт до 2028 година с Ред Бул, но има индикации, че клауза, свързана с представянето му, може да му позволи да напусне по-рано. Точните подробности обаче не са публично известни.

"Договорите между пилотите и отборите винаги ще бъдат поверителни. Във всеки договор има елемент на механизъм за представяне, а това, разбира се, съществува и при Макс", обясни Хорнер преди Гран при на Великобритания.

"Неговото намерение е да кара за нас през 2026-а. Но е неизбежно, той представлява огромен интерес за всеки друг отбор", добави шефът на Ред Бул.

Кристиан Хорнер предположи, че Ръсел "вероятно е предизвикал всички тези спекулации", за да засили позициите си в преговорите с Мерцедес.

"Мисля, че най-важното е яснотата, която съществува между Макс и отбора, а това е много категорично", добави Хорнер.

Ландо Норис: Мечтаех за този момент

Чувството е отлично, радва се Хюлкенберг

Пълно класиране във Формула 1

Норис навакса 8 точки от лидера Пиастри

Хаос на "Силвърстоун" и триумф на Норис (ВИДЕО)

Нико Хюлкенберг с първи подиум в кариерата

Прекратиха състезанието на "Силвърстоун" от Формула 3, Цолов остана 20-и (ВИДЕО)

Българинът тръгна от първа позиция, но дъждът обърка тотално надпреварата

Верстапен тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Четирикратният световен шампион изпревари Оскар Пиастри и Ландо Норис

Льоклер над всички на Силвърстоун в последната тренировка

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер направи силна заявка преди квалификацията за Гран При на Великобритания

Ландо Норис най-бърз във втората свободна тренировка на „Силвърстоун“

Пилотът на Макларън бе над всички преди Гран При на Великобритания във Формула 1

Никола Цолов тръгва първи на „Силвърстоун“(ВИДЕО)

Българинът спечели квалификациите за Гран При на Великобритания

Хамилтън най-бърз в първата тренировка на Силвърстоун

Пилотът на Ферари показа отлично темпо пред двете коли на Макларън