Кими Райконен: За първи път губя позиция на старта, но съм доволен от третото място

Кими Райконен: За първи път губя позиция на старта, но съм доволен от третото място

Пилотът на Ферари Кими Райконен остана доволен от спечеленото трето място в надпреварата за Гран при на Монако. Финландецът заяви на пресконференцията след състезанието, че за първи път му се случва да изгуби позиция на старта. Той стартира от второто място, но още преди първия завой Рубенс Барикело успя да го изпревари.

Пилотът на Ферари Кими Райконен остана доволен от спечеленото трето място в надпреварата за Гран при на Монако. Финландецът заяви на пресконференцията след състезанието, че за първи път му се случва да изгуби позиция на старта. Той стартира от второто място, но още преди първия завой Рубенс Барикело успя да го изпревари.

„Това е първият случай, в който губя позиция още на старта. За мое съжаление стартирах от по-мръсната част на пистата. Сцеплението от тази страна на редицата не бе много добро. Не е приятно, защото загубих доста време. След това в по-дългата серия от обиколки отново загубих доста ценни секунди. Трябва да работим още много, защото има доста неща, които трябва да се променят в нашия болид. Всички в отбора трябва да сме доволни от постигнатия резултат, а усилията ни бяха възнаградени”, заяви Райконен веднага след надпреварата.

Кадилак "краде" кадри на Ред Бул с повече пари

Новият тим във Формула 1 Кадилак се опитва да привлече опитни хора от Ред Бул, като им предлага по-високи възнаграждения

Ясно е какво прави Хорнър след уволнението от Ред Бул

Кристиан Хорнър и семейството му карат лятната си почивка на луксозна яхта на Адриатическото крайбрежие

Шефът на Ферари: Подценихме ситуацията с Хамилтън

Ръководителят на отбора на Ферари във Формула 1 Фредерик Васьор призна, че са подценили предизвикателството, което имаше пред Люис Хамилтън при преминаването му в Скудерията от Мерцедес

Леклер: Ще се борим за възможно най-доброто класиране

Пилотът на Ферари посочи целта пред отбора

Фетел се връща във Формула 1, но не като пилот

Четирикратният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел заяви, че може да си представи бъдеща роля в спорта, но изключи възможността за завръщане като пилот.

Историята показва, че Оскар Пиастри ще стане шампион

Традицията в последното десетилетие и половина сочи така

Верстапен: Няма да вземем още победи през сезона

Световният шампион във Ф1 обясни, че само може да се ядосва

Ралф Шумахер очаква Хамилтън да се откаже в края на годината

Бившият пилот във Формула 1 Ралф Шумахер заяви, че може да си представи Люис Хамилтън да слага край на своята кариера в края на настоящия сезон

Ландо Норис направи равносметка относно битката за титлата

Британецът изостава с 9 точки от съотборника си Оскар Пиастри