Китай и Маями със спринтови състезания във Формула 1

Китай и Маями със спринтови състезания във Формула 1

Вижте подробности

Състезателните уикенди в Китай и Маями (САЩ) ще включват спринтови състезания през следващата година, обяви Формула 1. Останалите четири старта на къса дистанция в календара са в Австрия, Бразилия, Остин (САЩ) и Катар.

Във формата със спринтови състезания се провежда само една свободна тренировка. Втората и третата се заменят с квалификации и 100-километров старт, като от Формула 1 тепърва ще обсъждат точната последователност на надпреварите.

"Доволен съм да обявя шестте локации за спринтови състезания през следващия сезон, сред които са дебютантите в този формат Китай и Маями. Те ще бъдат фантастични домакини и сме сигурни, че ще организират вълнуващи стартове както за хората по трибуните, така и за тези, които гледат от домовете си", казва президентът на Формула 1 Стефано Доменикали.

"Още с включването си в шампионата през 2021, спринтовият формат се радва на увеличен зрителски интерес и повече забавление на трасето".

Антонели говори за сбъдването на мечтата си

Италианецът триумфира в ГП на Китай

Шефът на Ферари коментира свободното каране на пилотите в Китай

Васьор заяви, че от тима са ги оставили да се състезават

Антонели с дебютен успех във Формула 1 (ВИДЕО)

Италианецът е вторият най-млад пилот с първо място в надпреварата

Отмениха стартовете в Бахрейн и Саудитска Арабия от Формула 1

Състезанията от Формула 1 в Бахрейн и Саудитска Арабия, планирани за април, няма да се състоят по график заради конфликта с Иран, съобщиха организаторите на шампионата, цитиарани от Ройтерс и ДПА.

Кими Антонели: Имах проблеми, дори попитах дали нещо не е счупено

Пилотът на Мерцедес Кими Антонели призна, че е имал някои трудности по време на квалификацията за място за Гран при на Китай във Формула 1. 

Войната отменя два старта във Формула 1 и Формула 2, Цолов е засегнат

Два кръга от календарите на Формула 1 и Формула 2 – планирани в Бахрейн и Саудитска Арабия – най-вероятно няма да се проведат заради военния конфликт в Близкия изток.