Ландо Норис спечели последната тренировка преди Гран при на Азербайджан

Ландо Норис спечели последната тренировка преди Гран при на Азербайджан

Ландо Норис беше най-бърз в последната тренировка за Гран При на Азербайджан, старт от световния шампионат във Формула 1.

Пилотът на Макларън постигна време от 1 минута 41,223 секунди, за да победи шампиона на Ред Бул Макс Ферстапен с 0,222 секунди. Съотборникът на Норис и лидер в шампионата Оскар Пиастри е трети с 0,254 секунди.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън с Ферари завърши четвърти, докато съотборникът му Шарл Льоклер беше едва 10-ти.

Пиастри води в шампионата с 31 точки пред Норис.

Квалификацията за неделното състезание е по-късно в събота.

Хонда не са оптимисти за представянето на Астън Мартин в Маями

Доставчикът на мотори на Астън Мартин във Формула 1 Хонда отчита прогрес в развитието на задвижващата система след Гран При на Япония, но не даде кой знае какви надежди на британския тим за предстоящата Гран При на Маями

Кадилак с нов дизайн за Гран при на Маями във Формула 1

От Кадилак представиха специална ливрея (дизайн) за Гран при на Маями (САЩ) преди първото домашно състезание за отбора във Формула 1, пише агенция ДПА.

Фернандо Алонсо намекна, че може да остане във Формула 1

Договорът на опитния 44-годишен състезател с Астън Мартин изтича в края на сезона

Китайски автомобилен гигант призна, че иска да влезе във Формула 1

Най-големият производители на електромобили в света – BYD, преговаря с Формула 1, като това беше потвърдено от китайския автомобилен гигант

Истанбул отново ще приема стартове във Формула 1

Пистата „Истанбул Парк“ в турския мегаполис ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 година, съобщиха от президенството на страната, цитирани от агенция Ройтерс.

Тренировката за Гран при на Маями във Формула 1 е удължена заради промени в правилата

Пилотите ще получат допълнителен половин час тренировка