Леклер шокира всички и грабна полпозишъна в Унгария

Леклер шокира всички и грабна полпозишъна в Унгария
Източник: БГНЕС

Монегаския пилот на Ферари остави двата Макларъна зад себе си

Шарл Льоклер спечели първата позиция за Гран при на Унгария. До пилота на Ферари на първа редица ще се нареди Оскар Пиастри с Макларън. Ландо Норис с втория MCL39 остана трети.

В една изключително оспорвана сесия монегаскът завъртя обиколка за 1:15.372 в края на квалификацията, за да изпревари с 0.026 секунди Оскар Пиастри, който ще стартира от втората позиция. Трети на само 0.041 зад Леклер остана Ландо Норис, който ще раздели втората редица с Джордж Ръсел, който завърши на 0.053 зад Леклер.

Зад британеца пети и шести ще стартират съотборниците в Астън Мартин Фернандо Алонсо и Ланс Строл, а седми и осми на старта ще застанат Габриел Бортолето и Макс Верстапен. Пилотите на Рейсинг Булс Лиам Лоусън и Исак Хаджар ще оформят челната десетка на стартовата решетка на пистата „Хунгароринг“ утре.

Едва 0.007 разделиха Оливър Беарман от участие решителните 12 минути на битката за полпозишъна и британският пилот на Хаас ще трябва да потегли от 11-то място. До него на шестата редица ще се нареди Люис Хамилтън, който след силните си тренировки записа много разочароваща квалификация, в която изостана с 0.015 от Бортолето в спора за последното място в топ 10.

Освен Беарман и Хамилтън елиминирани след втората фаза на квалификацията, в чието начало над части от пистата преваля съвсем леко, бяха още Карлос Сайнц, Франко Колапинто и Андреа Кими Антонели. Италианецът първоначално се класира 11-ти, на 0.001 пред Беарман, но неговата най-бърза обиколка беше изтрита заради излизане извън пистата в последния завой и така той ще трябва да стартира 15-и.

 

Карлос Сайнц се завръща в Макларън?

Пилотът на Уилямс Карлос Сайнц може да се върне в Макларън, прогнозира испанският вестник Marca

Формула 1 пак реши да променя правилата

Шефовете на Формула 1 се споразумяха да направят промени в спорните правила за двигателите за следващия сезон, предаде ДПА

Формула 1 може да проведе отменените кръгове в Близкия Изток

Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) активно обсъждат добавянето на нови дати в тазгодишния календар, след като стартовете за Гран При на Бахрейн и Саудитска Арабия, предвидени за април, бяха отменени заради войната в Близкия изток

Sky Sports остава дом на Формула 1 до 2034 година

Нов 5-годишен договор между двете страни

Хамилтън се закани, че промена начина си на каране

Пилотът на Ферари Люис Хамилтън заяви, че планира да промени подхода си към управлението на болида за следващия кръг от сезона във Формула 1 след разочароващото Гран при на Маями през миналата седмица

Наказаха Льоклер и Верстапен след Гран При на Маями

Шарл Льоклер получи 20-секундно наказание и падна до осмото място в Гран При на Маями във Формула 1