Льоклер: Ред Бул са от друга планета

Льоклер: Ред Бул са от друга планета

Вижте какво заяви пилотът на "Ферари"

Пилотът на "Ферари" Шарл Льоклер е на мнение, че "Ред Бул" са на "друга планета" в сравнение със своите съперници във Формула 1, след като доминираха в първия старт за сезона за Гран При на Бахрейн.

Защитаващият титлата си Макс Верстапен започна с победа, неговият съотборник Серхио Перес беше втори, а Фернандо Алонсо от "Астън Мартин" зае третата позиция.

Льоклер гледаше към подиум за "Ферари", но повреда на двигателя доведе до оттеглянето му.

Проблемът дойде, въпреки че "Ферари" смени част в мотора преди състезанието, една от само двете разрешени промени в хода на сезона, което може да доведе до допълнителни проблеми за Скудерия в бъдещите състезания.

"Нямам представа какво се случи с колата, когато загубих електричество. Единственото, което знам е, че се случи, но не знам по каква причина. Не знам дали е свързано с промяната, която имахме тази сутрин, така че не искам да коментирам това, но е жалко", каза Льоклер.

"Очаквахме да сме по-назад този уикенд, особено в надпреварата с "Ред Бул". Този отбор в момента е от друга планета. Но точно затова през повечето уикенди трябва да се уверим, че ще спечелим възможно най-много точки, а сега не успяхме да го направим", добави той.

Ръсел: Вече можеше да съм с две титли

Пилотът на Мерцедес Джордж Ръсел даде много интересно интервю пред The Athletic, в което заяви, че вече е можел да има поне две световни титли във Формула 1, но реалността просто не е такава

Васьор призова за спокойствие във Ферари

Ръководителят на Ферари Фредерик Васьор коментира представянето на Скудерията от началото на сезона и призова за спокойствие в тима на Черните кончета на фона на трудния старт на кампанията

Хамилън: Това, което разбрах е, че съм бавен

Седекратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън с Ферари остана седми на Гран при на Саудитска Арабия, като отново завърши зад съотборника си Шарл Льоклер

Алонсо: Може и да не спечеля точки този сезон

Фернандо Алонсо продължава да има нулев актив от началото на сезона във Формула 1, а след 11-то си място в Гран При на Саудитска Арабия испанецът заяви, че има опасения, че това може да не се промени до края на годината

Ред Бул няма да обжалва наказанието на Верстапен

Ред Бул няма да обжалва наказанието, което коства на Макс Верстапен шанса да се бори за победата в снощната Гран При на Саудитска Арабия.

Хорнър защити Верстапен: Не знам къде трябваше да отиде в първия завой

Ето какво заяви босът на Ред Бул

Льоклер след третото място: Това беше максимумът

Пилотът на Ферари - Шарл Льоклер, остана много доволен от третото си място в Гран при на Саудитска Арабия

Пиастри грабна победата и в Джеда, Верстапен зад него (ВИДЕО)

Оскар Пиастри спечели Гран При на Саудитска Арабия, което е негова втора поредна победа в тазгодишния шампионат на Формула 1 след триумфа на „Сахир“ в Бахрейн

Директор в Ред Бул е спокоен за оставането на Макс Верстапен в отбора

Спортният директор на "Ред Бул" Оливер Минцлаф не се съмнява, че световният шампион във Формула 1 Макс Ферстапен ще бъде в отбора и през следващата година, въпреки трудния старт на сезона