Льоклер сменя двигателя си за Лас Вегас?

Льоклер сменя двигателя си за Лас Вегас?

Монегаскът може да получи наказание в Син Сити

Пилотът на Ферари Шарл Льоклер е на ръба да бъде наказан за получаването на нов двигател в предстоящата Гран При на Лас Вегас. Пилотът от Монако получи четвъртия си и последен от разрешените двигатели за уикенда на „Зандвоорт” и ще има нужда още един мотор за последните три кръга от сезона.

Льоклер е на ръба и по отношение на другите важни компоненти на задвижващата система: турбото, двете мотор-генераторни групи MGU-H и MGU-K, батерията и електронният блок, който управлява работата на задвижването. Също така, Шарл вече е използвал и разрешените пет скоростни кутии и му остава да получи само една нова ауспухова система.

Моторът, с който Шарл кара в Сао Пауло вече има зад гърба си 7 състезания и два спринта, така че новият двигател изглежда почти сигурен. Леклер заяви след Бразилия, че се надява, че ще може да изкара и Лас Вегас с двигателите, с които разполага. В Бразилия Макс Верстапен получи нов двигател и това му помогна да си пробие път от 17-ото място до победата плюс това, че спирането на състезанието с червен флаг му спести един бокс и го остави на челна позиция.

 

Стана ясно кой ще е инженер на Люис Хамилтън този сезон

Карло Санти, който в момента заема позицията на състезателен инженер на Люис Хамилтън във Ферари, няма да бъде само временно решение, а ще остане на този пост

Ферари завърши предсезонните тестове във Формула 1 с най-добро време

Льоклер отвя конкуренцията

Фетел очаква Ръсел да стане шампион във Формула 1

Тестовете завършват днес в Бахрейн

Шарл Льоклер направи най-добра обиколка в последния сутрешен тест на Формула 1

Шарл Льоклер от Ферари даде най-добро време в последната сутрешна серия от тестове преди началото на новия сезон във Формула 1.Шарл Льоклер от Ферари даде най-добро време в последната сутрешна серия от тестове преди началото на новия сезон във Формула 1

В Барселона: Цолов с 12-о време в последния ден на предсезонните тестове на Формула 2

Сезонът във Формула 2 започва в уикенда 6-8 март в Мелбърн

Кими Антонели с най-доро време във втория ден от тестовете в Бахрейн

Преди старта на сезона във Формула 1