Марк Уебър най-бърз в последната свободна тренировка

Марк Уебър най-бърз в последната свободна тренировка

Пилотът на Ред Бул постигна 1:46,106 минути, изпреварвайки Хамилтън

Пилотът на Ред Бул Марк Уебър спечели 3-ата свободна тренировка преди Гран при на Белгия, 13-и кръг от шампионата във Формула 1. Австралиецът завъртя най-бърз на пистата „Спа-Франкоршамп" за 1:46,106 минути, изпреварвайки Люис Хамилтън и съотборника си Себастиан Фетел.

 

В началото на тренировката времето беше сухо и на пистата печеше слънцето. Тези метеорологични условия обаче не се задържаха много дълго и преди изтичането на последия час за подготовка на трасето заваля дъжд. Той попречи на пилотите да дадат най-доброто от себе си. Повечето от тях се прибраха в боксовете и излязоха в края на сесията.

 

След първите трима се нареди вторият пилот на МакЛарън Дженсън Бътън. 10-ката попълниха: Роберт Кубица (Рено), Фернандо Алонсо и Фелипе Маса (Ферари), Адриан Сутил (Форс Индия), Нико Хюлкенберг (Уилямс) и Камуй Кобаяши (БМВ-Заубер).

 

7-кратният световен шампион и пилот с най-много победи на „Спа" Михаел Шумахер остана едва 14-и. Зад него се нареди съотборникът му в Мерцедес Нико Розберг.

 

Точно в 15:00 часа започва квалификацията за Голямата награда на Белгия. Очаква се времето да бъде променливо и да има нови валежи.

 

Шефът на Ферари: Стига сте ме питали за Хамилтън

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън стартира 12-ти на „Имола“ и завърши 4-ти

Във Формула 1 почетоха Ники Лауда

На днешния ден преди 6 години почина легендарният австрийски пилот Ники Лауда, който има три световни титли във Формула 1 и до последно работи като неизпълнителен директор в тима на Мерцедес

Верстапен: Заложих всичко на старта срещу Пиастри

Нидерландецът триумфира на Имола

Норис: Добро състезание за нас; Ред Бул бяха твърде добри

Ландо остана втори на подиума на Имола

Лекция на Верстапен му донесе триумф на Имола (ВИДЕО)

Световният шампион победи двата пилота на Макларън за трети пореден успех в Емилия-Романя

Пиастри тръгва първи в Гран при на Емилия-Романя, тежки катастрофи белязаха квалификацията (ВИДЕО)

Състезанието в неделя е от 16:00 часа

Верстапен: Бъдещото ми зависи от следващите състезания

Нидерландецът говори преди Гран при на Емилия-Романя

Пиастри и Норис спечелиха двойна победа за Макларън в първата тренировка в Италия

Карлос Сайнс даде трето време за Уилямс

Цолов с 12-то време в единствената тренировка на Имола

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов даде 12-то време на тренировката от третия състезателен уикенд за сезон 2025, който се провежда на пистата „Имола“