Маса изправен пред нож с две остриета

Маса изправен пред нож с две остриета

Пилотът на Макларън Мерцедес Люис Хамилтън смята, че надпреварата в родината на Фелипе Маса би могла да се окаже нож с две остриета за неговия съперник. 100-хилядната армия на бразилеца очаква техният герой да триумфира не само като победител у дома, но и да приключи сезона като шампион.

Пилотът на Макларън Мерцедес Люис Хамилтън смята, че надпреварата в родината на Фелипе Маса би могла да се окаже нож с две остриета за неговия съперник.
100-хилядната армия на бразилеца очаква техният герой да триумфира не само като победител у дома, но и да приключи сезона като шампион. След смъртта на Аертон Сена Бразилия не е имала победител на Гран при. „Но тази подкрепа в Бразилия, може да се превърне в неудобно напрежение за Ферари”, коментира Хамилтън.
 
„Това определено те амбицира. Знам, че Фелипе е горд с това, че е бразилец и ще се постарае да се представи добре у дома. Тази мисъл ти дава самочувствие, но също така е много голяма отговорност. Знаеш, че си там, за да забавляваш хората и не искаш да разочароваш феновете, особено у дома“, разсъждава още британецът.
Шефът на Ферари Стефано Доменикали е оптимист и вярва, че Маса ще преодолее напрежението и ще се представи отлично. „Мисля, че състезанието в неделя ще е на страната на Фелипе, защото той няма какво да губи“, категоричен е Доменикали.
 
Дни преди състезанието в Сао Паоло Хамилтън води пред пилота на Ферари със седем точки. Единственото, което трябва да направи 23-годишният британец за да се превърне в най-младия шампион на Формула 1 е да завърши до пета позиция. Задачата на звездата на Ферари е доста по-нелека – той трябва да финишира на първа позиция и да се надява, че Хамилтън няма да е сред първите пет. 
Ръсел: Вече можеше да съм с две титли

Пилотът на Мерцедес Джордж Ръсел даде много интересно интервю пред The Athletic, в което заяви, че вече е можел да има поне две световни титли във Формула 1, но реалността просто не е такава

Васьор призова за спокойствие във Ферари

Ръководителят на Ферари Фредерик Васьор коментира представянето на Скудерията от началото на сезона и призова за спокойствие в тима на Черните кончета на фона на трудния старт на кампанията

Хамилън: Това, което разбрах е, че съм бавен

Седекратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън с Ферари остана седми на Гран при на Саудитска Арабия, като отново завърши зад съотборника си Шарл Льоклер

Алонсо: Може и да не спечеля точки този сезон

Фернандо Алонсо продължава да има нулев актив от началото на сезона във Формула 1, а след 11-то си място в Гран При на Саудитска Арабия испанецът заяви, че има опасения, че това може да не се промени до края на годината

Ред Бул няма да обжалва наказанието на Верстапен

Ред Бул няма да обжалва наказанието, което коства на Макс Верстапен шанса да се бори за победата в снощната Гран При на Саудитска Арабия.

Хорнър защити Верстапен: Не знам къде трябваше да отиде в първия завой

Ето какво заяви босът на Ред Бул

Льоклер след третото място: Това беше максимумът

Пилотът на Ферари - Шарл Льоклер, остана много доволен от третото си място в Гран при на Саудитска Арабия

Пиастри грабна победата и в Джеда, Верстапен зад него (ВИДЕО)

Оскар Пиастри спечели Гран При на Саудитска Арабия, което е негова втора поредна победа в тазгодишния шампионат на Формула 1 след триумфа на „Сахир“ в Бахрейн

Директор в Ред Бул е спокоен за оставането на Макс Верстапен в отбора

Спортният директор на "Ред Бул" Оливер Минцлаф не се съмнява, че световният шампион във Формула 1 Макс Ферстапен ще бъде в отбора и през следващата година, въпреки трудния старт на сезона