Маса: С Люис ще се разберем, случилото се на пистата трябва да остане там

Маса: С Люис ще се разберем, случилото се на пистата трябва да остане там

"Сигурен съм, че с Люис ще изчистим всичко и ще сложим край на тази история"

Фелипе Маса твърдо оставя зад гърба си Гран при на Сингапур и всичко, случило се по улиците на града между него и Люис Хамилтън (Макларън), както и сблъсъка им след финала, заяви отново самият той.

"По-добре е да се концентрирам върху следващия състезателен уикенд в Япония, където се надявам да няма неприятни изненади. Само още едно нещо преди окончателно да обърна страницата. Казаха ми, че се е извила истинска буря по повод една фраза на състезателния ми инженер (Роб Смедли - б.р.), казана по време на надпреварата. Като изключим факта, че не помня какво ми е казал Роб, не мисля, че има някакъв смисъл всичко да се ръчка толкова и кой ли не да се мъчи да свърже думите с удара с Хамилтън. Това са два отделни момента, нямащи нищо общо един с друг. Сигурен съм, че с Люис ще изчистим всичко и ще сложим край на тази история. Случилото се на пистата трябва да остане там", обясни Маса.

След това пилотът на Ферари се обърна към предстоящата надпревара на пистата Сузука, като сподели, че там е необходима кола с адаптивно поведение, за да се сменя бързо посоката. Той си припомни 2006 г., когато спечели полпозишъна в Япония, но финишира втори. Що се отнася до шансовете му тази година, бразилецът иска да изчака поне петъчните тренировки, за да прецени в каква форма е.

"Понякога тази година очаквахме да сме конкурентоспособни, а не бяхме. Друг път се случваше обратното. Но до петък вечер трябва да имаме идея къде се намираме. Надявам се да сме в състояние да се борим за топпозиции, въпреки че няма да имаме кой знае какво като нови компоненти и развитие по автомобила", допълни Фелипе, цитиран от clubs1.bg.

Състезателят не се притеснява от пътуването и престоя си в Япония, тъй като отива да върши работата си, но същевременно му се иска заедно с колегите си да направи добра надпревара, която да зарадва запалянковците.

ОФИЦИАЛНО: Албон преподписа с Уилямс до 2027 година

Отборът от Формула 1 Уилямс официално обяви удължаването на договора на тайландско-британския пилот Алекс Албон до сезон 2027.

Бурята във Формула 1 тепърва предстои

Керванът на Ф1 ще се отправи към пистата “Зандвоорт”, като това ще бъде 12-ото състезание за годината

Цолов за слуховете около Формула 1: Опитвам се да се дистанцирам от това

Българският пилот Никола Цолов заяви, че иска да се дистанцира от непрестанните слухове за потенциалното му преминаване във Формула 1 през следващия сезон

Никола Цолов ще кара болида на "Рейсинг Булс" на 27 август

Българският пилот във Формула 2 Никола Цолов ще направи първия си тест с автомобил от Формула 1 на 27 август на пистата „Имола“

Верстапен ще отбележи последното състезание на Зандвоорт със специална каска

Четирикратният световен шампион Макс Верстапен показа специалната каска, с която ще се състезава в домашната си Гран При на Нидерландия следващата седмица

Никола Цолов прави първия си тест на болид от Формула 1

Българският пилот Никола Цолов ще направи първия си тест с болид от Формула 1 в края на този месец на трасето "Имола", съобщава италианският журналист от Моторспорт - Джакопо Рава.