Наказание за пилотите на Макларън може да обърне борбата във Формула 1

Наказание за пилотите на Макларън може да обърне борбата във Формула 1

Пилотите на МакЛарън Ландо Норис и Оскар Пиастри може да бъдат дисквалифицирани от състезанието за Голямата награда на Лас Вегас във Формула 1.

От ФИА - организацията, която отговаря за реализирането на Формула 1, заявиха, че разследват двамата заради дървената дъска, която е в основата на болидите на всички пилоти.

Замерванията на ФИА са показали, че и при двамата тя е била с по-малката от нужната дебелина от 9 милиметра. От там добавиха, че предстои решение по казуса.

Норис финишира втори в днешния ден, а Пиастри остана на четвърта позиция в класирането.

Заради същото нарушение пилотите на Ферари Шарл Льоклер и Люис Хамилтън бяха дисквалифицирани от Гран при на Китай в началото на сезона, а подобна съдба сполеят и Нико Хюлкенберг в Гран при на Бахрейн.

Ако се стигна до дисквалификация и на двамата пилоти на МакЛарън, то големият печеливш несъмнено ще бъде победителят в надпреварата Макс Верстапен с Ред Бул. Нидерландецът се стреми към пета поредна световна титла и при отнемане на точките на Норис той ще изостава от него вече само на 24 пункта, а не на 42, както е в момента. Освен това Ферстапен ще успее да настигне в класирането и Пиастри, който в момента е с 12 точки пред него.

До края на сезон 2025 във Формула 1 остават два кръга - в Катар, където е и последното спринтово състезание, и в Абу Даби.

Фернандо Алонсо намекна, че може да остане във Формула 1

Договорът на опитния 44-годишен състезател с Астън Мартин изтича в края на сезона

Китайски автомобилен гигант призна, че иска да влезе във Формула 1

Най-големият производители на електромобили в света – BYD, преговаря с Формула 1, като това беше потвърдено от китайския автомобилен гигант

Истанбул отново ще приема стартове във Формула 1

Пистата „Истанбул Парк“ в турския мегаполис ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 година, съобщиха от президенството на страната, цитирани от агенция Ройтерс.

Тренировката за Гран при на Маями във Формула 1 е удължена заради промени в правилата

Пилотите ще получат допълнителен половин час тренировка

Турция отново става част от Формула 1

Няколко медии в Турция съобщиха днес, че още утре ще бъде официално потвърдено завръщането на страната в календара на Формула 1

Формула 1 спасява сезона с нови промени преди Маями

Формула 1 е изправена пред историческо предизвикателство с новите правила за 2026 г.