Наказват пилотите от Формула 1, ако псуват

Наказват пилотите от Формула 1, ако псуват

Реакцията на организацията е провокирана от пиперливите реплики, изречени преди дни от Райконен и Фетел

Пилотите от Формула 1 бяха предупредени от Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) да внивамат какък език използват и да не употребяват псувни и вулгарни изрази пред медиите, съобщи изданието "Аутоспорт".

Реакцията на организацията е провокирана от пиперливите реплики, изречени преди дни от Кими Райконен и Себастиан Фетел на подиума след финала на състезанието в Абу Даби.

В тази връзка ФИА е изпратила "мило и приятелско" писмо до шефовете на всички отбори във формулата.

Финландецът, който спечели първата си победа от три години насам, заяви в ефир пред микрофона на бившия си колега и съотборник Дейвид Култард: "Последния път вие (журналистите, б.ред.) ме замеряхте с лайна, защото не се усмихвах достатъчно."

Фетел, който в Абу Даби финишира трети, заяви: "Стартирането от питлейна очевидно беше шанс за нас да прецакаме нещата, но не го направихме."

Култард се извини на зрителите. Бившият пилот обясни, че двамата състезатели не са говорили на родните си езици. По-късно Фетел се извини официално за използваните думи.

Норис: Безумно щастлив съм, поздравявам всички в отбора (ВИДЕО)

„Беше удоволствие и чест да се състезавам с Верстапен и Пиастри“, каза новият шампион във Формула 1

Ландо Норис с първа титла във Формула 1 (ВИДЕО)

Пилотът Макларън завърши трети в Гран при на Абу Даби

Пиастри: Може да има заповеди от бокса

Австралиецът отказа да даде повече коментар по темата

Цунода ще се “жертва”, за да стане Макс шампион

Днес се решава световната титла във Формула 1

ДЕНЯТ "Х"! Кой ще спечели Формула 1

Трима пилоти имат шанс за титлата

Верстапен спечели квалификацията в Абу Даби

Ландо Норис и Оскар Пиастри останаха втори и трети

От Пирели очакват само едно спиране в Абу Даби

От официалния доставчик на гуми във Формула 1 Пирели прогнозираха, че утрешната надпревара за Гран При на Абу Даби ще включва само едно спиране в бокса с използването на средно твърдите и твърдите гуми

Джордж Ръсел завъртя най-бързата обиколка в третата тренировка в Абу Даби

Норис и Верстапен се наредиха зад него

Хамилтън призна, че няма да почива много през зимата

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън е близо до края на своя първи сезон като пилот на Ферари