Норис: Допуснах грешка в последния завой

Норис: Допуснах грешка в последния завой
Източник: БГНЕС

Британецът остана трети в квалификацията на “Лусаил”

Лидерът в генералното класиране във Формула 1 Ландо Норис не успя да се пребори за място на първата редица на стартовата решетка за утрешния спринт в Катар и ще стартира зад съотборника си Оскар Пиастри и Джордж Ръсел.

Една от причините Норис да остане на третото място беше неговата грешка в края на финалната му летяща обиколка. Дори и без тази неточност обаче британецът надали щеше да се пребори за по-предна стартова позиция, тъй като Пиастри и Ръсел просто бяха по-бързи от него.

В своето изказване пред Sky Sports F1 пилотът на Макларън заяви, че е имал скоростта, но не е успял да сглоби цяла обиколка. Той също така коментира утрешния спринт, в който той ще се опита да спечели, но според него това ще бъде почти невъзможно постижение.

„Скоростта я имаше, но аз допуснах грешка в последния завой. Просто не направих цялостна обиколка. Ще бъде глупаво да не се опитам да спечеля, но е невъзможно да се изпреварва, така че мисля, че най-вероятно ще завърша трети. Да изпреваря Джордж на старта е може би най-доброто, на което мога да се надявам“, призна британецът.

Фернандо Алонсо намекна за оттегляне от Формула 1

„Вероятно това ще бъде последното ми състезание в Барселона“, каза испанският пилот

Японец ще кара за Ред Бул в първата тренировка в Барселона

Отборът на Ред Бул обяви, че Аюму Иваса ще вземе участие в първата свободна тренировка преди предстоящата този уикенд Гран При на Барселона във Формула 1

Бащата на Кими Антонели: Пътят е дълъг

Андреа Кими Антонели записа вчера пета поредна победа в хода на сезон 2026 във Формула 1 и вече има аванс от 66 точки пред Люис Хамилтън в битката за титлата

Люис Хамилтън обеща, че ще преследва Кими Антонели до края на сезона във Формула 1

Британският пилот на "Ферари" Люис Хамилтън предупреди Кими Антонели, че е готов да го „преследва до края на годината“, след като се превърна в най-близкия съперник на италианския тийнейджър за титлата във Формула 1.

Антонели: Беше много забавен ден

Кими Антонели спечели Гран при на Монако, шести кръг от шампионата във Формула 1

Безкомпромисен Антонели победи в Монако за пети пореден успех (ВИДЕО)

Гран при на Монако предложи едно от най-драматичните, напрегнати и тактически непредвидими състезания от началото на сезона във Формула 1