Норис над всички във втората тренировка в Сингапур

Норис над всички във втората тренировка в Сингапур

Верстапен остана едва 15-и

Пилотът на МакЛарън Ландо Норис постигна най-добрия резултат във втората тренировка преди Гран при на Сингапур, което се явява 18-и кръг за сезона във Формула 1.

Британецът спря хронометрите на 1:30.727 минути в най-бързата си обиколка на пистата "Марина Бей". По-рано през деня в първата тренировка Норис остана на втора позиция зад пилота на Ферари Шарл Льоклер.

Сега монегасецът бе този, който отстъпи на втората позиция. Льоклер бе по-бавен със само 0.058 секунди. Трето време записа другият пилот на Ферари - Карлос Сайнс-младши. Испанецът завърши на 0.629 секунди от Норис.

Японецът Юки Цунода с РБ показа, че петото му място в първата тренировка не е било случайно и се нареди на четвърта позиция във втората с пасив от 0.741 секунди спрямо Ландо Торис. Цунода изпревари с едва 6 хилядни от секундата Оскар Пиастри (МакЛарън/Австралия), с 10 хилядни съотборника си Даниел Рикардо (Австралия) и с 20 хилядни Джордж Ръсел (Мерцедес/Великобритания).

Тренировката се оказа проблемна за световния шампион и лидер в класирането Макс Верстапен (Ред Бул/Нидерландия), който остана на едва 15-а позиция с време, което бе с почти 1.3 секунди по-бавно от това на Ландо Норис.

Втората тренировка се проведе на изкуствено осветление, докато първата бе още в светлата част на деня. В събота е третата тренировка от 12:30 часа, а в 16:00 часа българско време започва квалификацията.

Норис за триумфа си в ГП на Унгария във Формула 1: Чувствах се много уверен (ВИДЕО)

„Атакувах като луд“, заяви пилотът на Макларън

Формула 1: Норис ликува в Гран при на Унгария (ВИДЕО)

Верстапен остана втори, Антонели допълва тройката

Малайзия замества Бахрейн във Формула 1

Пистата "Сепанг" в Малайзия ще бъде домакин на заместващо състезание за Гран При на Бахрейн на 4 октомври, съобщават от Формула 1 в неделя.

Ново силно състезание и точки за Никола Цолов в Унгария (ВИДЕО)

Никола Цолов записа ново силно представяне във Формула 2, като завърши на седмо място в основното състезание от уикенда за Гран при на Унгария на пистата „Хунгароринг“ и добави ценни точки към актива си.

Леклер: Объркахме настройките на колата

Шарл Леклер с Ферари остана трети в квалификацията за Гран При на Унгария и обясни, че в нито един момент не е можел да съперничи на съотборника си Люис Хамилтън

Хамилтън: Бяхме най-бързи, но изпуснахме полпозишъна

7-кратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън остана втори в квалификацията за Гран При на Унгария, на 12 хилядни от секундата зад Ландо Норис