Норис нападна Макс Верстапен след изказванията му за Макларън и Ферари

Норис нападна Макс Верстапен след изказванията му за Макларън и Ферари

"Има бъдеще в шоубизнеса", смята британският пилот

Ландо Норис препоръча на Макс Ферстапен да обмисли кариера в шоубизнеса, след като четирикратният световен шампион във Формула 1 заяви, че можеше да спечели титлата и с болид на Макларън или Ферари. Нидерландският пилот на Ред Бул подпечата четвъртия си пореден трофей през уикенда в Лас Вегас, изпреварвайки британеца от Макларън с 63 точки.

Ферстапен заяви, че с болида на Ферари щеше да бъде "горе-долу същото", но с Мерцедес "щеше да бъде малко по-трудно".

"Трябва да стане комик или нещо подобно. Може да казва каквото си иска, но аз разбира се изобщо не съм съгласен с мнението му. Да, той е много добър, но това е далеч от истината", заяви Норис, цитиран от агенция Ройтерс.

Ферстапен спечели осем Гран при през този сезон, но Макларън води в класирането при конструкторите с 24 точки пред Ферари, докато Ред Бул заема третото място. Всички четири водещи отбора имат поне по едно състезание с двойна победа през годината, като Мерцедес го направи в Лас Вегас чрез Джордж Ръсeл и Люис Хамилтън.

Норис има много конкурентен съотборник в лицето на Оскар Пиастри, а Шарл Льоклер кара във Ферари с Карлос Сайнс и представянето на двамата е равностойно. Ред Бул пък разчита основно на Ферстапен за точки, тъй като Серхио Перес не прави най-добрия си сезон.

"Той трябва да върши цялата работа сам, за което му свалям шапка. Макс няма конкуренция в отбора и няма човек, който се опитва да прави нещо различно от него с автомобила. Данните нямат чак такава тежест, ако няма човек, който кара на същото ниво", продължи Норис. 

"Има редица неща, които Макс прави на феноменално ниво. Със сигурност е трудно да поддържаш постоянството му без съотборник, който те тласка напред. В същото време обаче той не е поставен под напрежение. Няма кой да побеждава в отбора си. Това сигурно носи известен комфорт". 

Ауди представи болида за дебютния си сезон във Формула 1

Отборът на Ауди представи болида за първия си сезон във Формула 1 по време на събитие в Берлин.

Хаас представи болида си за новия сезон във Формула 1

Хаас завърши осми от 10 отбора през миналия сезон във Формула 1

Обявиха часовете на тестовете на Формула 1 Бахрейн

Предсезонните тестове във Формула 1 в Бахрейн наближават, а вече са ясни и началните часове на сесиите, които ще са следващия месец

Шампионът от Формула 2 ще бъде резервен пилот на Макларън

Италианецът ще бъде тестови пилот за началото на сезона

Два отбора от Формула 1 пропускат първите тестове в Барселона?

Италианският портал Motorsport.com сподели информация за първите предсезонни тестове във Формула 1 в Барселона, които ще се проведат при закрити врати от 26 до 30 януари

Тим шефът на Макларън с похвали за техническия отдел

“Ние разполагаме с най-силния технически департамент”, заяви Стела