Няма да продават отбора на Кадилак във Формула 1

Няма да продават отбора на Кадилак във Формула 1
Източник: БГНЕС

Компанията-собственик на отбора на Кадилак във Формула 1 - TWG Global, обяви, че нито той, нито останалите й тимове в различните моторни спортове, няма да бъдат продадени, след като се появиха спекулации относно спортните активи на изпълнителния директор Марк Уолтър, който по-рано през месеца продаде баскетболния Лос Анджелис Лейкърс.

Компанията на Марк Уолтър, която притежава и дялове в бейзболния Лос Анджелис Доджърс и женския баскетболен Лос Анджелис Спаркс, продаде Лос Анджелис Лейкърс малко повече от година след закупуването на отбора. Финансовата империя на американеца е изправена пред федерално разследване, което проучва връзките между инвестициите, притежавани от неговите застрахователни компании и свързани с тях дружества.

"TWG не обмисля продажба на отбора на Кадилак, или на друга част от TWG Motorsport", написаха от компанията в изявление, цитирано от агенция Ройтерс.

TWG Motorsport е подразделение на TWG Global и е съсобственик на единия от двата американски тима във Формула 1 - този на Кадилак. Компанията също така притежава и отбор в Индикар, както и участници в електрическата Формула Е, НАСКАР и австралийския шампионат "Суперкарс".

През тази седмица "Файненшъл Таймс" съобщи, че американският милиардер преговаря и за продажба на дела си в отбора от английската Висша лига по футбол - Челси.

Шефът на Ред Бул: Ферстапен винаги е искал да остане в отбора

Отборният директор на Ред Бул - Лоран Мекис, обясни, че единственото желание на Макс Ферстапен е било да остане в тима, с който спечели четири поредни титли във Формула 1 (2021-2024), след като пилотът подписа нов договор до 2030 година вчера.

Верстапен подписа нов договор с Ред Бул

До 2030 година

Карлос Сайнц остава във Формула 1 и през следващия сезон

Испанецът поднови договора си с Уилямс

Лоусън сменя Хаджар за ГП на Нидерландия

Причината е контузия на французина

ОФИЦИАЛНО: Албон преподписа с Уилямс до 2027 година

Отборът от Формула 1 Уилямс официално обяви удължаването на договора на тайландско-британския пилот Алекс Албон до сезон 2027.

Бурята във Формула 1 тепърва предстои

Керванът на Ф1 ще се отправи към пистата “Зандвоорт”, като това ще бъде 12-ото състезание за годината