ОФИЦИАЛНО: Формула 1 няма да проведе Гран при на Русия

ОФИЦИАЛНО: Формула 1 няма да проведе Гран при на Русия

ФИА и Либърти Медия излязоха с обща позиция

От Международната автомобилна федерация (ФИА) и Либърти Медия излязоха с обща позиция, че към момента провеждането на Гран При на Русия във Формула 1 е невъзможно заради войната с Украйна. 

„Световният шампионат във Формула 1 посещава множество страни по цял свят с позитивната визия да обедини хората и нациите. Гледаме случващото се в Украйна с шок и тъга и се надяваме всичко да се реши бързо и по мирен път.

„В четвъртък вечер Формула 1, ФИА и отборите дискутирахме позицията на нашия спорт и заключението е, че провеждането на Гран При на Русия в сегашната обстановка е невъзможно“, се казва в официалното изявление на Формула 1.

С него Формула 1 практически оставя вратата леко открехната за провеждането на състезанието в Сочи, което е предвидено за 25 септември. Почти сигурно обаче то ще бъде отменено на по-късен етап и ще бъде заменено най-вероятно от Гран При на Турция.

Верстапен: Не сме губили титлата, защото не бяхме в борбата за нея

4-кратният световен шампион във Формула 1 Макс Верстапен обясни, че не чувства като загуба това, че не успя да се пребори за пета поредна титла и Ландо Норис го детронира с 2 точки разлика на финала на сезон 2025

Верстапен ще се състезава с №3 във Формула 1

Пилотът на „Ред Бул“ трябваше да отстъпи №1 на новия световен шампион Ландо Норис

Льоклер: Догодина ще се върнем в битката за титлата

“Вярвам, че ще сме по-силни”, добави пилотът на Ферари

ОФИЦИАЛНО: Португалия се завръща във Формула 1

Португалия ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 и 2028 г. като част от двугодишно споразумение на FIA с португалското правителство и местния организационен комитет

Барикело: Хамилтън по-добре да не критикува Ферари

Рубенс Барикело прекара 6 сезона като съотборник на Михаел Шумахер във Ферари и е много добре запознат с нравите и политическия климат в Маранело

 Норис получи трофея от Формула 1

На галавечер на ФИА в Ташкент

В Абу Даби: Цолов с осмо и 16-то време в последните тестове

Сезонът във Формула 2 завърши официално днес

Карлос Сайнц си пожела да стане шампион във Формула 1

За него няма значение кога ще грабне титлата

В Абу Даби: Цолов с 9-ти и 13-ти резултат в тестовете на Формула 2

Българският пилот направи впечатляващите 120 обиколки